Zdrowie i Uroda

Czy poznałeś już wszystkie możliwości jogi?

Jeśli popularna joga to za mało, to można skorzystać z bardziej zaawansowanej formy, którą jest air joga – jak donosi studio joga Warszawa. Jest to stosunkowo nowy trend, który łączy w sobie elementy akrobatyki, sztuki cyrkowej, pilatesu no i klasycznych pozycji jogi. Charakterystyczne jest zastosowanie chusty, co odciąża kręgosłup i stawy. Czy warto spróbować air jogi?

Jak wyglądają zajęcia – air joga Warszawa

Klasyczna joga nie wykorzystuje praktycznie żadnych dodatkowych akcesoriów, co zmienia się w przypadku air jogi, gdzie wszystkie pozycje, czyli asany są wykonywane przy użyciu chusty zwanej też hamakiem, która jest zawieszona pod sufitem. Początki polegają na oswojeniu się z chustą w celu pozbycia się wszelkich obaw związanych z przeniesieniem ciężaru ciała na hamak. Celem zastosowania takiej techniki jest odciążenie stawów ćwiczącego i zapewnienie mu poczucia lekkości ciała oraz umysłu. Dopiero po rozgrzaniu i rozciągnięciu mięśni, głownie poprzez kontakt z podłogą, można przystąpić do wykonywania pozycji, w których przenosimy całkowity ciężar swojego ciała na hamak. Początkowo są to podstawowe asany, a dopiero bardziej zaawansowane ćwiczenia w powietrzu zawierają elementy akrobatyki. Po nabyciu odpowiednich umiejętności, coraz więcej ćwiczeń odbywa się w całkowitym podwieszeniu bez kontaktu z podłogą.

Korzyści prozdrowotne

Air joga Warszawa zapewnia cały szereg korzyści zdrowotnych, a podstawową zaletą jest odciążenie stawów, wzmocnienie mięśni, a także można liczyć na świetną zabawę. Taka forma aktywności fizycznej jest polecana szczególnie osobom z wadami postawy, ponieważ można liczyć na uelastycznienie ciała, zwiększenie ruchliwości stawów i rozciągnięcie mięśni. Większość ćwiczeń bazuje na używaniu mięśni ramion i nóg, co przyczynia się do ich wzmocnienia. Dodatkową zaletą jest ćwiczenie mięśni brzucha podczas przechodzenia do kolejnych pozycji. Wykonywanie ćwiczeń w pozycji odwróconej przyczynia się do poprawienia ukrwienia mózgu oraz jego dotlenienia, co z kolei dobrze wypływa na koncentrację oraz koordynację wzrokową i ruchową. Skorzystać na tym mogą również organy wewnętrzne, które podczas wykonywania odpowiednich asan, są masowane. Wykazano, że dochodzi do usprawnienia systemu trawiennego, limfatycznego oraz krwionośnego, co potwierdzają uczestnicy zajęć studio joga Warszawa. Pozytywne zmiany w ciele to jednak nie wszystko, ponieważ uprawianie jogi w powietrzu wpływa także korzystnie na naszą psychikę. Okazuje się, że ćwiczenia w podwieszeniu rozluźniają i relaksują, a nawet dodają odwagi ćwiczącemu. Praktykowanie jogi wzmacnia psychicznie, co daje poczucie wolności i wiary we własne siły oraz umiejętności.
Więcej informacji na temat jogi znajdziesz na stronie YogaMedica

Previous ArticleNext Article
https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ zobacz wiecje https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft