Ciekawe

Chrzest telefonu? Tylko w Japonii

japonia tokioChiny już nie raz udowodniły, że można się po nich spodziewać dosłownie wszystkiego. Z kolei Japonia znana jest ze swojego niecodziennego podejścia do nowinek technologicznych, gadżetów i ich zastosowania i traktowana jako nowoczesny kraj z pociągiem do innowacji. Komu by jednak przyszło na myśl, że poczciwi Japończycy wybierają się z nowo zakupionymi komórkami, laptopami i odtwarzaczami mp3 do świątyni, aby wygonić z nich złego ducha?
Otóż to. Świątynia Kanda-Myojin Shinto jest jednym z miejsc w Japonii, w których wierni mogą przynieść “świeżo narodzone” gadżety i ochrzcić je, aby uchronić przed niebezpieczeństwami współczesnego świata.
Świątynia została wybudowana dosłownie o krok od elektronicznej dzielnicy Tokio i siedziby najbardziej popularnego w Japonii bloga Akihabara. Jak przyznają mnisi, do świątyni zgłaszano się nie tylko z najróżniejszego rodzaju gadżetami, ale i blogami.
Cóż, co kraj to obyczaj… Ale przecież nie nam ocieniać.
 
źródło: e-halo.pl

Previous ArticleNext Article
https://woco.pl/lifting-hifu-na-czym-polega-ta-metoda-odmladzania-skory/ https://inklouds.pl/jak-dlugo-utrzymuje-sie-efekt-wolumetrii/ https://bhtm.org/w-czym-depilacja-laserowa-jest-lepsza-od-innych-metod-usuwania-owlosienia/