Turystyka

Portugalia – kraina słońca

portugaliaNiespostrzeżenie zaczął się już czerwiec. Jeśli jeszcze nie masz żadnych planów na wakacje, najwyższy czas coś z tym zrobić, bo zanim się obejrzysz ciepłe miesiące przeminą, a wszystkie co lepsze miejsca noclegowe zostaną zajęte przez rzeszę spragnionych letniego odpoczynku turystów. Dzisiaj zaproponujemy idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy są spragnieni słońca i oceanicznej bryzy – Portugalię.
Portugalia to jedno z mniejszych państw Europy, a równocześnie najdalej wysunięte na zachód. Zaledwie 9 milionów mieszkańców, z których 27% mieszka w lizbońskiej strefie metropolitalnej. Charakteryzują ją piękne, zróżnicowane krajobrazy i wyjątkowa kultura. Każdy kto tam był zakochał się w fado – tęsknej, tradycyjnej muzyce, która chyba najlepiej oddaje ducha tego niezwykłego kraju. Jeśli zawczasu chcesz się przygotować do zrozumienia portugalskiej duszy, posłuchaj piosenek śpiewanych przez Camané, Marizę albo Amálię Rodrigues. Nawet nie rozumiejąc słów, poczujesz niezwykły klimat smutku, tęsknoty i fatalizmu, którym są przesiąknięte.
Dla pasjonatów zwiedzania miast najciekawszymi punktami będą Lizbona i Porto – obydwa ze świetną komunikacją z i na lotniska. Ci, którzy wolą zwiedzanie poza utartymi szlakami powinni skierować się w stronę mniej popularnych, ale równie ciekawych regionów – usianego drzewkami oliwkowymi i dębem korkowym Alentejo albo górzystego Trás-os-Montes. Z tego ostatniego, co mało kto wie, wywodził się Ferdynand Magellan (czy raczej Fernão de Magalhães). Dla fanów słońca, którym nie przeszkadzają tłumy, idealne będą piękna plaże Algarve, ale delikatnie zasugerujemy, że plaże Alentejo są równie malownicze, a zdecydowanie mniej zatłoczone. Ceny też są ciut inne niż w Algarve.
Mamy nadzieję, że zachęciliśmy do zapoznania się z ofertą turystyczną tego niezwykłego kraju. Podpowiemy jeszcze, że do Lizbony można dostać się bezpośrednio z Warszawy – loty organizuje TAP Portugal.

Previous ArticleNext Article