Dom i Wnętrze

Zadaszenia tarasu, czyli pomiędzy domem a ogrodem

Zadaszenia tarasu to rozwiązania stosowane nie tylko w dużych domach i ogrodach. Montaż zadaszenia okazuje się dobrym rozwiązaniem także wówczas, gdy mamy niewielki dom z małym ogrodem. Poszerzymy w ten sposób przestrzeń użytkową, zamieniając taras w ogrodową jadalnię, gabinet, salon czy nawet kuchnię. Zadaszenia tarasowe sprawdzą się doskonale także w branży HoReCa, kiedy zagwarantują dodatkowe miejsce do postawienia stolików czy sof dla gości. Dzięki nim możemy wydłużyć korzystanie z wyjątkowej strefy zewnętrznej (z ogrodu, ale też z ogródka graniczącego z uroczym ryneczkiem czy z klimatyczną uliczką).

Zadaszenia tarasu na słońce i na deszcz

Jakie są zalety zadaszeń tarasu? Na pewno dostrzeżemy je, gdy zechcemy przenieść się z pracą przy komputerze czy z pysznym obiadem na zewnątrz podczas upału. W tarasowym salonie czy jadalni zapewnimy sobie perfekcyjne zacienie. Gdyż nowoczesne zadaszenia nie nagrzewają się i chronią przed promieniami słonecznymi. Przydają się także podczas deszczu. Dzięki nim stworzymy na tarasie dodatkowe wnętrze, zarówno to prywatne jak i to o przeznaczeniu komercyjnym jak restauracyjny ogródek.

Stylowe zadaszenia tarasu i inspiracje aranżacyjne

Aluminiowe profile stanowiące podstawę nowoczesnych zadaszeń na taras inspirują na wiele sposobów. Można wykorzystać je jako ramy minimalistycznej kompozycji tarasowej, którą wypełnią bardzo modne obecnie szare meble technorattanowe lub aluminiowe. Stylowe zadaszenia jednak dzięki prostocie formy świetnie skomponują się też w bujnym ogrodzie, w ramach bogatej i dekoracyjnej aranżacji tarasowej. Zadaszenia to także perfekcja od wewnątrz, którą podkreśli na przykład kremowa tkanina. Na ich ogólną prezentację i możliwości aranżacyjne wpływa również nastrojowe oświetlenie LED-owe.

Previous ArticleNext Article