Ciekawe

Zbuduj dom niskim kosztem – nowoczesne budownictwo drewniane

Własny dom to bez wątpienia marzenie wielu Polaków. Zazwyczaj dom kojarzy nam się z przestronną kuchnią, nasłonecznionym salonem oraz możliwością oporządzania własnego ogrodu. Dom to oczywiście również wiele obowiązków, jednak coraz więcej osób decyduje się na jego wybudowanie lub też zakupienie wprost od dewelopera. Ceny nie są niskie. Czy możemy wybudować dom niższym kosztem? Tak!

Dom z drewna w środku miasta

Alternatywą dla drogich domów oferowanych przez deweloperów są domy drewniane. Buduje się je zaledwie w kilka miesięcy! To możliwe dzięki zastosowaniu drewna jako głównego materiału budulcowego. Moda na taki rodzaj budownictwa przywędrowała do nas ze Skandynawii. Domy z drewna widoczne były w Polsce już w latach 90. XX wieku, jednak dopiero teraz stały się naprawdę popularne. Czym charakteryzują się tego rodzaju budowle?
Dom w konstrukcji szkieletowej jest budowany w zaledwie kilka miesięcy. W zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy w stanie deweloperskim czas budowy wynosi od 2 do 8 miesięcy. W tym czasie wylewane są fundamenty (są jedynym elementem murowanym nowoczesnych domów drewnianych), stawiany jest szkielet drewniany, stawiane są ściany. Ze względu na nietypową budowę nie ma potrzeby czekania na ładną pogodę – dom może być budowany bez względu na warunki atmosferyczne.

Skąd wziąć projekt domu drewnianego?

Obecnie większość firm oferujących budowę domu drewnianego ma w swojej ofercie również liczne projekty. Jedną z takich firm jest mawit.com.pl, która zaproponuje nam obszerny katalog domów jednorodzinnych piętrowych i parterowych z możliwością zabudowania poddasza. Czym charakteryzują się domy drewniane? Przede wszystkim są one silnie oświetlone – wszystko za sprawą dużego przeszklenia. dodatkowo dom taki może z czasem zostać rozbudowany o kolejne pomieszczenia.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ redotavares.com https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/