Ciekawe

Wygodny styl połowy XX wieku

Bauhaus powstał w Niemczech w okresie międzywojennym. W tłumaczeniu na polski oznacza budowanie domu. Styl odrodził się dopiero po wojnie, ponieważ centrum wzornictwa w Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych zostało zamknięte przez nazistów w roku 1933.

1. Osiągnięcia i styl szkoły rzemiosła

Każdy sklep meblowy Bielsko jak kiedyś placówki w Berlinie korzystają z osiągnięć rzemieślników i artystów skupionych wokół akademii. Promowali oni oryginalny i ponadczasowy koncepcjonizm wiążący dobre zasady prowadzenia rzemiosła z artystycznym podejściem, które było w zgodzie z walorami użytkowymi.

Podstawowym celem uczelni był mariaż funkcjonalności realizowanej na niwie produkcji przemysłowej ze sztuką i ponadczasowym wzornictwem.

2. Efekty idei Bauhaus

Tamtejsze projekty charakteryzował minimalizm artystyczny. Cała para szła w gwizdek funkcjonalności. Meble były sterylne. Jednak materiały użyte do produkcji mebli ożywiały je i sprawiały, że dobrze wyglądały w ówczesnych niemieckich domach.

Dziś sklepy meblowe w Bielsku mogą korzystać pełną garścią z doświadczeń dawnych mistrzów i oferować odświeżone aranżacje mebli z pełnego zakresu funkcjonalności.

Dawniej meble spod znaku Bauhaus były pozbawione ozdób. Rzeźbienia były niedozwolone. Ornamentyka ograniczała się do wzorów na tkaninach. Bauhaus odrzucił wszystkie przyzwyczajenia fin de siecle i nagminnie stosowanych jeszcze do czasu pierwszej wojny światowej.

3. Nowinki wprowadzone do stylu

Innowacją, oprócz super nowych materiałów i technologii zastosowanych w obróbce tych materiałów było innowacyjne podejście do drewna i metalu. Surowość formy nie stroniła od krzywizn. Meble miały elementy drewniane i metalowe poprowadzone po liniach krzywych. Oprócz naturalnego drewna i metalu stosowano do wykończeń skórę i odkrywany oraz coraz lepiej produkowany i stosowany plastik.

Dziś meble produkowane seryjnie na skalę przemysłową oferuje prawie każdy sklep meblowy Bielsko nie jest tu wyjątkiem.Meble, choć produkowane masowo są w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na indywidualność i być ozdoba niejednego współczesnego apartamentu lub nowoczesnego biura.

Dzięki swej niepowtarzalności nawet meble z drugiego obiegu osiągają wysokie ceny na aukcjach antykwarycznych.

4. Walka różnych kierunków

Pomimo wszechobecnemu minimalizmowi przystosowującemu modele do produkcji seryjnej, meble miały miłe dla oka kształty.

Nie jest też przesadne twierdzenie, że asortyment sklepu meblowego w Bielsku może przypominać ten z lat 20. i 30. wielu berlińskich magazynów. Moda powraca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklep meblowy Bielsko – Salonkomandor.pl.

Previous ArticleNext Article