Dom i Wnętrze

Wybieramy nowy parasol na taras!

Znalezienie odpowiedniego parasola ogrodowego dawniej mogło sprawiać sporo problemów. Oferowane produkty nie spełniały oczekiwań klientów, szybko traciły swój kolor pod wpływem słońca, odkształcały się. Dzisiaj sytuacja wygląda diametralnie inaczej – wynika to nie tylko z zastosowania wysokiej klasy materiałów, ale również z faktu, że tworzone są one z dbałością o najmniejsze detale. Co zaoferują nam producenci?

Nowoczesny parasol na wyciągnięcie ręki!

Poszukiwania idealnego parasola rozpocznijmy od odpowiedzi na pytanie: gdzie ma on stanąć. W zależności od ilości miejsca możemy zdecydować się na parasol, którego czasza posiada bok o długości od 2,5 metra do nawet 4 metrów. Tak duże czasze są w stanie zacienić całe miejsce wypoczynkowe, chroniąc nie tylko użytkowników, ale również meble ogrodowe.

Drugim kryterium może być kolor – dla wielu klientów to istotny aspekt, szczególnie w przypadku dobrania modelu parasola do już zaaranżowanej przestrzeni. Czarny parasol ogrodowy idealnie sprawdzi się w otoczeniu ciemniejszych mebli i zieleni. Jaśniejsze modele wspaniale prezentować się będą w sąsiedztwie zieleni, drewna i jasnych mebli.

Trwałość materiałów parasola to podstawa

O jakości konkretnego parasola świadczyć będą przede wszystkim materiały z których został stworzony. W nowoczesnych modelach wykorzystywane są stelaże z aluminium malowanego proszkowo. Takie tworzywo jest zabezpieczone przed pojawianiem się ognisk rdzy, odkształcaniem. Czasze to tkanina techniczna poliestrowa, wysoce odporna na promieniowanie UV i płowienie. Warstwa poliuretanu na czaszy sprawia, że tkanina jest także zabezpieczona przed działaniem wilgoci. W praktyce oznacza to, że parasol ochroni nas nie tylko przed słońcem, ale również niespodziewanym deszczem.

 

Previous ArticleNext Article