Dom i Wnętrze

Jak dobrać meble do małego salonu?

Salon jest takim miejscem, gdzie chcemy się dobrze czuć. Salon, nawet ten najmniejszy, jest takim miejscem, gdzie chcemy zaprosić swoich znajomych na kawę. To takie miejsce, gdzie bardzo często rozstawiamy choinkę i wspólnie spędzamy gwiazdkowy czas. Warto więc mieć takie meble do małego salonu, które nie będą zawadzały, ale będą nam dobrze służyły.

Dobieramy meble do małego salonu

Wybierając meble do małego salonu nie tylko myślmy o tym pomieszczeniu, ale pomyślmy również o innych pokojach. Niech meble w salonie nie zagracają nam przejścia na korytarz. Bardzo często z salonu jest przejście do kuchni lub do aneksu kuchennego. Niech dostęp do niej będzie swobodny. Do tego pamiętajmy, że czasem małą ilość wielofunkcyjnych mebli będzie lepsza niż wiele najróżniejszych ozdób, które będą tylko niepotrzebnie zbierać kurz. Stwórzmy w salonie taki efekt, który wprowadzi naszych znajomych, bliskich w pozytywne zdumienie. 

Światło w salonie

Do tego nie zapominajmy, że meble do małego salonu nie powinny nam ograniczać dostępu światła do pokoju. Nie ustawiajmy nic taki, aby nie blokować dostępu do okna i do balkonu, jeżeli w salonie znajduje się wejście na niego. Wielu specjalistów śmiało mówi także, że do małego salonu warto wybierać niskie meble, które nie będą zajmowały dużo miejsca. Małe meble, jak chociażby niskie komody, małe stoliki kawowe, małą szafka RTV, mała sofa nie będą tak mocno przytłaczać całego wnętrza. Wysokie meble mogą źle wyglądać w tak małej przestrzeni pokoju dziennego. 

Previous ArticleNext Article