Dom i Wnętrze

Wiosenne otwarcie na kolor

Wiosną wszystko wygląda zupełnie inaczej. Świat wydaje się ciekawszy i piękniejszy. Także nasz ogród pięknieje na wiosnę. Przebudzenie dotyczy nie tylko roślin, ale również nas samych. Pragniemy coś zmieniać. Również w naszej przestrzeni życiowej. Potrzebujemy nowości, które tchną wiosenne życie do każdego zakątka.

Przeprowadzamy ogrodowe przemiany

Zmieniamy ogród na wiosnę. Sadzimy nowe odmiany kwiatów. Czekamy aż wszystko zakwitnie i zacznie pachnieć. Kiedy drzewa obsypane białymi kwiatkami staną się najpiękniejszą ozdobą naszej przestrzeni.

Wprowadźmy więc biel do ogrodu

Pomyślmy więc o białych meblach technorattanowych, nieco zaskakujących, ale klasycznie pięknych. Inspirowanych przecież samą naturą i jej kolorystyką. Eleganckie fotele, a do tego nowoczesny stół do ogrodu i wygodny narożnik – taki zestaw ożywi nasze wiosenne przebywanie na świeżym powietrzu.
Kiedy biel dodamy do jakiegoś koloru, to go rozświetlimy. Podobne wrażenie rozświetlenia wprowadzą białe meble także w naszym ogrodzie.

Uderzenie kolorystyczne

Dla zwolenników barwnego szaleństwa, przypominającego fowistyczne malarstwo, proponujemy naśladowanie barwności samej przyrody, która wybucha kolorami na wiosnę. Zestawienie zieleni z kolorem czerwonym, niebeskim, żółtym – to propozycja samej natury. To połączenie zieleni łodygi i liści z kolorowymi płatkami. Powtarzane często w sztuce ludowej.
Może wiec wykorzystać urodę regionalnych przedmiotów i wprowadzić elementy folklorystyczne do naszych ogrodów? Barwne i niecodzienne obrusy, koce, poduszki, donice, kolorowe rzeźby ogrodowe wykonane z drewna.
Niech w naszych ogrodach zapanuje wiosenne przebudzenie. Niech zakwitną tam nie tylko pierwsze tulipany, ale także nasze świeże pomysły na życie. Niech oryginalne stylizacje ogrodowe inspirują nas do podejmowania śmiałych decyzji życiowych.

Previous ArticleNext Article