Turystyka

Wakacje w Chorwacji

Chorwacja to niezwykłe, piękne państwo położone w centralnej części Europy nad Morzem Adriatyckim. Stolicą kraju jest wspaniały Zagrzeb, który leży w północnej części państwa. Turystów od lat przyciąga tutaj przejrzysta, lazurowa woda, wspaniałe, piaszczyste plaże oraz piękna i słoneczna pogoda. Chorwacja jednak potrafi zauroczyć nie tylko aurą, ale również zabytkami, bujną roślinnością lub różnymi przysmakami tradycyjnej kuchni.
Miejsca najczęściej odwiedzane przez turystów to przede wszystkim miejscowości leżące na wybrzeżu dalmatyńskim jak Dubrownik, Split czy Makarska, które potrafią zauroczyć wspaniałymi, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Równie dużą popularnością cieszy się Istria – półwysep graniczący z Włochami na północy kraju. Ponadto Chorwacja zachwyca również wspaniałymi, prostymi daniami jak np. burek czyli słone ciasto z serem lub mięsem serwowane zazwyczaj na śniadanie. Wspaniałe owoce morza czy dania rybne są tutaj na porządku dziennym, a wszystko zapijane przepyszną rakiją.
Wakacje w Chorwacji można spędzić na dwa sposoby: wypoczynek aktywny polegający na zwiedzaniu i uprawianiu sportów wodnych, lub bardziej leniwy, polegający na cieszeniu się piękną wodą i leżeniu na plaży. Bardzo popularne są również rejsy morskie i wycieczki objazdowe, które z reguły organizowane są przez biuro podróży. Chorwacja autokarem to wspaniały sposób na poznanie kultury danego kraju, jego zabytków oraz życzliwych ludzi. Kto zdecyduje się na wakacje w Chorwacji z pewnością zakocha się w tym państwie bez reszty.

Previous ArticleNext Article