Dom i Wnętrze

Buduj z pomysłem – domy drewniane całoroczne!

Pomysł na budowę domu związany jest zazwyczaj z oczekiwaniami takimi jak większa powierzchnia życiowa dla rodziny, możliwość korzystania z ogrodu. Obecnie wybudowanie domu w Polsce jest znacznie prostsze niż w czasach naszych rodziców czy dziadków – wszystko za sprawą zmieniających się technologii oraz możliwości korzystania z wyspecjalizowanych firm związanych z budownictwem.

Dom drewniany – jakie są jego zalety?

Coraz więcej Polaków decyduje się na postawienie domku drewnianego. Wyglądają one oryginalnie, a dodatkowo pozwalają na stworzenie budynku o właściwościach termoizolacyjnych. Jak to możliwe? Do budowania domu wykorzystywane jest przede wszystkim odpowiednio impregnowane drewno. Technologia tworzenia domów drewnianych przywędrowała do nas z Kanady oraz Skandynawii, gdzie domki takie są niezwykle popularne.
Domy drewniane powstają w czasie 2-5 miesięcy, w zależności od tego, czy są to domy drewniane pod klucz czy domy drewniane w stanie surowym. W tym czasie wylewane są fundamenty i stawiane gotowe ściany. Warto wiedzieć, że dom tego typu może budować bez względu na porę roku – wszystko za sprawą drewna, które jest podstawowym budulcem.

Krótszy czas budowy, mniejsze koszty!

Jednym z najczęściej podawanych powodów decyzji o budowie domu drewnianego jest jego cena. Firmy specjalizujące się w tych budowlach przekonują, że koszty są mniejsze o 30-35% w stosunku do kosztów ponoszonych w przypadku domów murowanych – to olbrzymia oszczędność, szczególnie kiedy konieczne jest zaciągnięcie kredytu i późniejsze spłacanie na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci. Domy drewniane tworzone są także w taki sposób, aby w jak największym stopniu wspierały utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz domu. To przekłada się na znacznie niższe rachunki za ogrzewanie w przyszłości!
 

Previous ArticleNext Article