Dom i Wnętrze

Bezpieczeństwo domu – jak się zabezpieczyć przed włamaniami?

Włamania i kradzieże w domach jednorodzinnych i mieszkaniach prywatnych stały się prawdziwą plagą, głównie w dużych miastach. My sami robimy jednak niewiele, aby utrudnić włamywaczom dojście do naszego majątku. Na szczęście obecnie wiele jest możliwości zabezpieczeń, które zdecydowanie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszego mienia oraz nas samych. Które z nich warto stosować?

Bezpieczne drzwi i okna

Podstawą jest kupno drzwi i okien, posiadających zabezpieczenia antywłamaniowe. Wielu producentów oferuje tego rodzaju systemy wraz z gwarancjami na kilka lat. Warto wiedzieć, że wszelkie elementy zabezpieczające wykonywane są z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, a sama konstrukcja oparta jest na solidnych ramach, listwach. W sklepach takich jak okna-internorm.pl sprzedawcy zaoferują nam okna fabrycznie wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia (rygle bezpieczeństwa), które podniosą komfort i bezpieczeństwo.
Istotne są również stosowane przez nas zamki. Warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej czasu i mieć pewność, że wybrany przez nas produkt faktycznie wpłynie na nasze bezpieczeństwo.

Alarmy antywłamaniowe

Obecnie stosowanie alarmów antywłamaniowych jest coraz powszechniejsze. Są one bardzo czułe, można sterować nimi zdalnie (np. przy pomocy telefonu komórkowego). Wiele proponowanych na polskim rynku alarmów można dostosować do istniejących w domu systemów inteligentnych. Sprawnie działający alarm pozwoli na sprawne wezwanie służb ochroniarskich i wypłoszenie intruza z domu.

Rolety zewnętrzne

W przypadku domów jednorodzinnych świetnym pomysłem jest zastosowanie rolet zewnętrznych z funkcją antywłamaniową. Są one montowane w taki sposób, aby po ich zamknięciu niemożliwe lub bardzo utrudnione było ich podniesienie
 

Previous ArticleNext Article