Technologia

Używasz komórki przed snem? Będziesz mieć koszmary

pościelAmerykańska organizacja zajmująca się higieną snu – National Sleep Fundation (NSF), zaobserwowała wyraźną korelację między korzystaniem z elektronicznych gadżetów tuż przed pójściem spać, a jakością snu.
Zdrowy i głęboki sen jest chyba najlepszym lekarstwem na wszystko. Pozwala odpocząć i zregenerować siły na kolejny dzień pełen wyzwań. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ale co w sytuacji, kiedy pora spać, a ty nie dajesz rady zasnąć? Przeczytałeś już chyba wszystkie poradniki i dalej nic? Naukowcy znaleźli prawdopodobną przyczynę twoich problemów z bezsennością.
W dzisiejszych czasach każdy z nas otacza się elektronicznymi urządzeniami, które ułatwiają nam codzienne życie. Nowoczesne telewizory, komputery, telefony komórkowe czy konsole do gier – wszystko to, podłączone do globalnej sieci, pozwala komunikować się z innymi i zapewnia w chwili wolnej świetną rozrywkę. Niestety oglądanie telewizji, korzystanie wysyłanie SMS-ów, przeglądanie poczty elektronicznej czy granie w gry komputerowe bezpośrednio przed pójściem spać może mieć negatywny wpływ na nasz sen.
Amerykańska organizacja zajmująca się higieną snu – National Sleep Fundation (NSF), zaobserwowała wyraźną korelację między korzystaniem z elektronicznych gadżetów tuż przed pójściem spać, a jakością snu. Blisko 95 procent badanych przez NSF osób przyznało się, że w ciągu ostatniej godziny, przed pójściem spać korzysta z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Aż 6 na 10 z nich skarżyło się na problemy ze snem.
Naukowcy przypuszczają, że problemy z bezsennością mogą być spowodowane ze zbytnim wystawieniem ciała na sztuczne światło, co przekłada się na zwiększenie naszej czujności i spowolnienie wydzielania w organizmie melatoniny – hormonu koordynującego u ssaków pracę nadrzędnego zegara biologicznego, regulującego rytmy okołodobowe, m.in. snu i czuwania.
 
źródło: e-halo.pl

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ live url https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/