Z pochłaniaczem na wakacje

road-690585_1280Czy kiedykolwiek po powrocie z podróży, zdarzyło ci się otworzyć walizkę, a ubrania w niej nie pachniały najlepiej i były zawilgocone? Wilgoć w ekstremalnych przypadkach może nawet zniszczyć niektóre z elementów garderoby, na szczęście jest na nią łatwy sposób.

Jak radzić sobie z wilgocią w walizce

Jeśli zamkniemy ubrania w niewietrzonej przestrzeni typu szafa czy walizka mogą one nabrać zapachu stęchlizny, który jest nie tylko krępujący, ale również bardzo nieprzyjemny. Aby temu zapobiec nie chowaj wilgotnych ubrań, zanim je odwiesisz lub spakujemy poczekaj kilka godzin, żeby się wywietrzyły, a do szafy lub walizki włóż kilka torebek z pochłaniaczami wilgoci. Zapobiegniesz w ten sposób powstaniu zapachu stęchlizny.

Co zrobić, kiedy brzydki zapach już się pojawił?

Aby pozbyć się zapachu stęchlizny, którym przesiąknęły twoje ubrania, musisz je wyprać. Niestety samo pranie nie wystarczy, aby zwalczyć tą uciążliwą woń. W celu jej usunięcia należy wlać do prania kilka kropli olejku sosnowego. Inną metodą jest dodanie sody oczyszczonej, która podobnie jak olejek sosnowy, pomaga wywabić plamy i wchłania większość niechcianych zapachów. Pochłaniacze wilgoci to w końcu nie wszystko.
Najlepiej jest suszyć ubrania na słońcu i unikać długiego przechowywania w miejscu bez dostępu powietrza.

Pochłaniacze wilgoci w przemyśle farmaceutycznym

Pochłaniacze wilgoci w przemyśle farmaceutycznymProblem wilgoci dotyka praktycznie wszystkich branż. Nie inaczej jest w przypadku wyrobów farmaceutycznych.
Żadnemu przedsiębiorcy nie trzeba raczej uświadamiać wagi właściwego zabezpieczenia produktów przed niepożądanymi działaniami wilgoci. Produkt zniszczony przez wilgoć to straty finansowe i wizerunkowe, a w przypadku artykułów wyjątkowo wrażliwych – nawet niebezpieczny. Właśnie takim produktem są wyroby farmaceutyczne.

Farmaceutyki niezabezpieczone przed wilgocią – skutki

Skutki niezabezpieczania leków przed wilgocią mogą być opłakane – i nie mówimy tu tylko o pojawieniu się pleśni czy poceniu się kapsułek, ale przede wszystkim o tym poważnym problemie, jakim jest zmiana właściwości leków. Trzeba pamiętać, że niektóre tabletki i lekki poddane działaniu wilgoci mogą stać się nawet toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia i życia osób!
Więcej informacji na temat zagrożeń można znaleźć w tekście: Pochłaniacze wilgoci – niezbędny dodatek do opakowań jednostkowych lekarstw.

Wilgoć a leki, czyli konsumencie pamiętaj!

Także konsumenci muszą dbać o zabezpieczeniu leków przed wilgocią. Nie bez powodu na opakowaniach znajdują się ostrzeżenia, by dany produkt przechowywać w suchym miejscu. Dodatkowo pamiętajmy, że jeśli w opakowaniu danego leku producent zdecydował się umieścić środek spełniający funkcję pochłaniacza wilgoci, pod żadnym pozorem nie powinniśmy się go pozbywać – dla naszego własnego dobra.

Wilgoć to zagrożenie dla produktów

Wilgoć może być dla produktów zagrożeniem z prawdziwego zdarzenia. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele. Jeśli jesteście ciekawi, jak obronić swoje towary przed jej wpływem, zapraszamy do dalszej lektury. Read more

https://motulinka.com/kp/akcesoria-i-dekoracje-do-pokoju/girlandy/ https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-przegladu-technicznego-samochodu/ https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/