Ciekawe

Z pochłaniaczem na wakacje

road-690585_1280Czy kiedykolwiek po powrocie z podróży, zdarzyło ci się otworzyć walizkę, a ubrania w niej nie pachniały najlepiej i były zawilgocone? Wilgoć w ekstremalnych przypadkach może nawet zniszczyć niektóre z elementów garderoby, na szczęście jest na nią łatwy sposób.

Jak radzić sobie z wilgocią w walizce

Jeśli zamkniemy ubrania w niewietrzonej przestrzeni typu szafa czy walizka mogą one nabrać zapachu stęchlizny, który jest nie tylko krępujący, ale również bardzo nieprzyjemny. Aby temu zapobiec nie chowaj wilgotnych ubrań, zanim je odwiesisz lub spakujemy poczekaj kilka godzin, żeby się wywietrzyły, a do szafy lub walizki włóż kilka torebek z pochłaniaczami wilgoci. Zapobiegniesz w ten sposób powstaniu zapachu stęchlizny.

Co zrobić, kiedy brzydki zapach już się pojawił?

Aby pozbyć się zapachu stęchlizny, którym przesiąknęły twoje ubrania, musisz je wyprać. Niestety samo pranie nie wystarczy, aby zwalczyć tą uciążliwą woń. W celu jej usunięcia należy wlać do prania kilka kropli olejku sosnowego. Inną metodą jest dodanie sody oczyszczonej, która podobnie jak olejek sosnowy, pomaga wywabić plamy i wchłania większość niechcianych zapachów. Pochłaniacze wilgoci to w końcu nie wszystko.
Najlepiej jest suszyć ubrania na słońcu i unikać długiego przechowywania w miejscu bez dostępu powietrza.

Previous ArticleNext Article