Ciekawe

Jak zacząć wróżyć z kart?

tarotWiele osób jest onieśmielona ilością informacji, które trzeba przyswoić, żeby nauczyć się stawiać karty tarota. Rzeczywiście, to ogrom wiedzy, ale to nie suche, podręcznikowe treści są najważniejsze.

Tarot to przede wszystkim intuicja

Tytułem zachęty, piękny cytat, oddający całą ideę wróżenia z kart tarota:

Wróżenia z tarota nie da się nauczyć w tydzień. Karty nie tylko komunikują się własnym językiem, który nie każdy jest w stanie zrozumieć, ale także wymagają sporej dozy wyczucia i respektu. Nie oznacza to w żadnym wypadku, że powinniśmy się ich bać. Po prostu jeśli nie będziemy ich traktować z należytym szacunkiem, chociażby pytając w kółko o to samo w małych odstępach czasu, prędzej czy później zaczną kłamać. Tarot to w końcu nie zabawka! Warto o tym pamiętać, zanim zaczniemy wróżyć i poznawać te niezwykłe karty.

źródło: Wróżby z kart tarota

To nie sucha, podręcznikowa wiedza jest w nauce stawiania kart tarota najważniejsza, a właśnie intuicja, wyczucie i otwarty umysł. Naprawdę bardzo wiele zależy i od naszego nastawienia, i od tego, czy jesteśmy w stanie skupić się wewnętrznie.

Od czego zacząć?

Początkującym poradziłabym odłożyć na moment książki na półkę i skupić się na emocjach i skojarzeniach, które wywołują symbole umieszczone na kartach. Jak się do tego zabrać? Przede wszystkim zadbaj o odprężającą atmosferę – niech nic cię nie rozprasza i nie odrywa od twojego spotkania z kartami.

Przykładowo przyjrzyjmy się karcie Głupca z talii Ridera-Waite’a:

głupiec - talia raidera-white'a

O czym myślisz, widząc tę kartę? Z czym ci się kojarzy? Z jednej strony widzimy beztroskę i radość, młodzieniec idzie przed siebie z uśmiechem, nie przejmując się niczym i wygląda jakby się świetnie bawił. Z drugiej strony zupełnie nie zauważa tego, że idzie skrajem przepaści… Właśnie takie emocje (albo osobę, albo sytuację) symbolizuje ta karta. Głupiec to osoba pełna optymizmu, która idzie przez życie, nie przejmując się problemami, ale jej radość bardzo często wynika z tego, że jest zupełnie nieświadoma zagrożeń, które mogą na nią czekać. Nie bez powodu kartę Głupca bardzo często wiąże się z młodzieńczą naiwnością i brakiem życiowego doświadczenia.

Nauczyć się rozmawiać z tarotem

Naprawdę warto ten etap zapoznawczy potraktować jak rozmowę i postarać się zrozumieć, co chcą ci powiedzieć karty. Tak, tarot mówi, w trochę inny sposób niż my, ale jednak komunikuje się na swój własny sposób. Zrozumienie tego specyficznego języka może na początku przysporzyć ci problemów, ale koniec końców naprawdę zaczniecie rozumieć się bez słów.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/