Dom i Wnętrze

Wilgoć to zagrożenie dla produktów

Wilgoć może być dla produktów zagrożeniem z prawdziwego zdarzenia. Powodów tego stanu rzeczy jest wiele. Jeśli jesteście ciekawi, jak obronić swoje towary przed jej wpływem, zapraszamy do dalszej lektury.
Czym jest wilgoć?
Wilgoć to pojęcie, którego powszechnie używa się mając na myśli:

„wodę zawartą w powietrzu w formie aerozolu lub pary, obecną w porach substancji porowatych lub na powierzchni ciał stałych w formie drobnych kropelek lub jednolitego, cienkiego filmu”

Cytat za pl.wikipedia.org, hasło: Wilgoć

 
Wilgoć jest wszędobylska i występuje praktycznie wszędzie – przynajmniej jeśli mamy na myśli środowisko naturalne. Rzecz jasna istnieją wyjątki, wolne od wilgoci są obszary pustynne i polarne, ale i to nie zawsze.
Tak czy owak usprawiedliwione jest stwierdzenie, że wilgoć występuje niemalże wszędzie, a zwłaszcza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie.
Zagrożenia wynikające z wilgoci
Wilgoć to siła niszcząca, a produkty wrażliwe na jej działanie w zawilgoconym środowisku mogą ulec całkowitemu zniszczeniu. Skutków łatwo się domyślić, produkt zawilgocony traci swoje właściwości i staje się dla producenta lub sprzedawcy praktycznie bezwartościowy. Co oznacza nierzadko bardzo poważne straty finansowe.
Jak się bronić przed wilgocią?
Najprostszym sposobem na ochronę produktów przed wilgocią jest właściwe przechowywanie towarów połączone z zainwestowanie w odpowiedni rodzaj pochłaniaczy wilgoci. Typów pochłaniaczy jest multum, a ich dobór w dużym stopniu zależy od rodzaju produktu, który chcemy chronić – inne wymagania stają przed nami w przypadku zabezpieczania farmaceutyków, inne przy zabezpieczaniu produktów spożywczych.

Aktywny tlenek glinu, jeden z typów pochłaniaczy wilgoci
źródło: pochlaniaczewilgoci.pl

Previous ArticleNext Article