Dom i Wnętrze

Czysta łazienka? Wcale nie taki problem

Perspektywa domowych porządków przeważnie jest zatrważająca dla wielu z nas. Niestety, nie można od tego uciec, gdyż jest to konieczność. Szczególną niechęcią darzy się łazienkę, w której pracy (niezbyt przyjemnej) jest bardzo dużo. Jak sprawić, żeby porządki w łazience były udane i jak najbardziej efektywne? Istnieją na to sposoby.
 
Czysta łazienka Wcale nie taki problemNa początek najważniejsze są ściany i sufit. Zacznijmy od zlokalizowania pajęczyn. Jeśli są, najlepiej usunąć je szczotką. Ściany pokryte kafelkami najlepiej przecierać wodą z dodatkiem na przykład płynu do mycia naczyń. Nie musimy inwestować w specjalistyczne środki. Jeśli natkniemy się na poważniejsze zabrudzenia to zapewne usuniemy je korzystając z gąbki nasączonej octem. A brud na fugach? To większy problem, jednak wystarczy przetarcie ich szczoteczką do zębów, którą wcześniej zamoczymy w roztworze amoniaku.
 
W dalszej kolejności powinniśmy coś zrobić z bateriami nad wanną i umywalką. Domowy sposób na ich wyczyszczenie jest dosyć dziwaczny, ale niezwykle skuteczny. Powinniśmy przetrzeć baterie wilgotną szmatką zanurzoną w popiele z popielniczki. Po tym zabiegu najlepiej przetrzeć tak wyczyszczone baterie szmatką z irchy. Dobry na rdze jest amoniak, a plamy z wody znikają po przetarciu ich suchą szmatką posypaną mąką.
 
Najmniej przyjemna czynność – czyszczenie toalety powinniśmy robić w gumowych rękawiczkach stosowanych tylko do tego celu. Korzystamy z mocnego środku dezynfekującego, który stosujemy na górną krawędź sedesu. Następnie odczekujemy pół godziny. Niektórzy pozostawiają go na całą noc, co też jest dosyć dobrym pomysłem. Korzystnie stosować także sodę oczyszczoną. Wystarczy raz w tygodniu wsypać do muszli szklankę sody i spuścić wodę. Dzięki temu nie będziemy odczuwali przykrego zapachu.
 
Na sam koniec musimy opróżnić szafki. Zakurzone przedmioty należy wytrzeć, nieużywane czy przeterminowane można wyrzucić, żeby nie zabierały niepotrzebnie miejsca. Półki wyczyśćmy na mokro. Najlepiej do tego celu stosujmy detergent. Na sam koniec powinny przetrzeć je na sucho. W dalszej kolejności myjemy lustro. Domowym sposobem jest przetarcie go gazetą zanurzoną w rozworze octu. Na sam koniec odkurzamy dywaniki (raz na jakiś czas powinniśmy je wyprać), a podłogę myjemy łagodnym detergentem.

Previous ArticleNext Article
-cccv.org legal.com.pl eonlinemall.com