Dom i Wnętrze

Szkło w nowoczesnych wnętrzach

hallway-438412_1280Szkło zastosowane we wnętrzach staje się bardzo modne. Ze względu na szerokie możliwości stosowania, zarówno jako materiał wykończeniowy, jak i surowiec do produkcji wielu różnorodnych elementów dekoracyjnych, mebli, urządzeń, zaczęto je używać na dużą skalę. Szkło jest też podatne na wszelkie przekształcenia, co umożliwia zastosowanie go w wielu sytuacjach.
Szkło ma mnóstwo przeznaczeń: chroni i izoluje przed wpływem czynników atmosferycznych oraz przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, stosowane jest jako izolacja akustyczna, wykorzystuje się je również jako eleganckie wykończenie wnętrz, np. szklane balustrady, szklane schody, drzwi, a także jako surowiec do wytwarzania mebli i akcesoriów, np. szklane stoły, półki, regały, fronty szaf, umywalki, szklane panele ścienne, i in.
Własności szkła powodują, że używa się go do tworzenia i aranżacji nowoczesnych przestrzeni (przeczytaj też: Nowoczesne meble pokojowe), gdyż rozświetla każde pomieszczenie, zdobi oraz nadaje luksusowy design. Szkło świetnie wygląda w połączeniu z różnymi innymi surowcami i tworzywami, gdyż posiada neutralny charakter. Dekoratorzy łączą więc je z powodzeniem na przykład z drewnem, różnymi metalami, kamieniem naturalnym, betonem, tekstyliami i okładzinami. W zależności od aranżacji szkło buduje niepowtarzalną, niezwykłą atmosferę, dodaje przestrzeni lekkości, elegancji i stylu.
Szkło może być wytwarzane w szerokiej palecie kolorystycznej, z połyskiem lub matowe. Taka różnorodność sprawia, że odbijające się w szkle światło zmienia pomieszczenie, w którym je zastosowano w zależności od pory dnia, dodając uroku i ciekawych wrażeń wizualnych.
Zaczerpnięte ze strony Glassland Poznań

Previous ArticleNext Article