Ciekawe

Ślub i wesele – jak zorganizować?

Jeszcze do niedawna w Polsce ponad 3/4 par zawierających związek małżeński decydowało się na ślub konkordatowy, zawierany w kościele. Konkordat pozwala na zawarcie małżeństwa kościelnego i jednoczesne wypełnienie dokumentów związanych ze sprawami cywilnymi. Dzięki temu pary nie muszą ślubować jednocześnie w urzędzie, jak i w kościele.
Zmiany obyczajowe sprawiają jednak, że coraz więcej par decyduje się wyłącznie na ślub cywilny. Zazwyczaj powodem takiej decyzji jest wyznanie.
Śluby w USC nie trwają długo, a ich koszt jest również zdecydowanie niższy niż standardowe „co łaska” w parafiach.
Organizacja ślubu w urzędzie nie wymaga od nas wiele pracy – konieczne jest jednak złożenie wniosku, uiszczenie opłaty cywilnej oraz doniesienie wszelkich, niezbędnych dokumentów wymaganych przez urząd. Podczas samej ceremonii konieczne jest posiadanie dowodów osobistych, aby urzędnik cywilny mógł potwierdzić nasza tożsamość.

Wesele – kameralnie i z klasą

Coraz więcej młodych par decyduje się na to, aby klasyczne wesele na ponad setkę gości zastąpić kameralnym spotkaniem przy uroczystym obiedzie w gronie najbliższych. Takie przyjęcia stają się niezwykle modne, a młode pary wybierają je również ze względu na znacznie niższe koszty. W przypadku klasycznego wesela musieliby oni wydać kilkanaście tysięcy złotych – a to raczej dolna granica. Kiedy jednak pragniemy ugościć jedynie najbliższych koszty będą znacznie niższe. Kiedy uda nam się znaleźć odpowiedni lokal konieczna jest rozmowa z managerem sali. To on musi potwierdzić wolny termin wybrany przez nas, jak również przyjąć zaliczkę. Podczas rozmowy nie zapomnijmy wspomnieć o liczbie gości i zastanówmy się wspólnie, do której godziny będziemy wspólnie się bawić przy stole.
Pamiętajmy także o ustaleniu odpowiedniego menu, z uwzględnieniem potraw wegetariańskich czy niezawierających glutenu.
Szukasz miejsca idealnego na swój wymarzony ślub? Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty hotelu Windsor –
organizacja wesela pod Warszawą.

Previous ArticleNext Article