Dom i Wnętrze

Nietypowe siedziska, sofy i krzesła w mieszkaniach – co wybrać?

Nasze mieszkanie powinno być przede wszystkim funkcjonalne i komfortowe – niestety, zazwyczaj kupując meble kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi. Efektem nietrafionych wyborów jest nie tylko niewygoda, ale również nietrafiona aranżacja wnętrz. Zanim zdecydujemy się na kupno nowych krzeseł czy foteli zastanówmy się jakie są nasze oczekiwania względem tego rodzaju produktów. Jakie rozwiązania sprawdza się najlepiej w naszych wnętrzach?

Wygodne fotele – idealne do wypoczynku

Szukając ciekawych mebli wypoczynkowych pomyślmy nieszablonowo – zamiast kupować elementy jednego zestawu warto zastanowić się nad przełamaniem szablonu jednolitych mebli i wybrać osobno sofę i osobno fotel. Takie rozwiązania są chętnie stosowane w mieszkaniach na wzór skandynawski. Miesza się w nich tworzywa, faktury, wzory, desenie. Decydując się na kupno fotela szukajmy przede wszystkim modelu ze stabilnymi podłokietnikami oraz lekko odchylonym oparciem. Dzięki temu nasza sylwetka będzie posiadała świetny punkt podparcia, a my sami będziemy czuć się wygodnie. Fotele tapicerowane powinny być tkaninami o podwyższonej odporności na ścieranie czy uszkodzenia, wnikanie brudu. Najlepszym rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest, więc stosowanie tkanin mieszanych, z włóknami syntetycznymi oraz naturalnymi (np. bawełną). Takie fotele z pewnością będą długo cieszyć nasze oczy.

Wygodnie również w kuchni!

Nawet niewielkie kuchnie możemy urządzić ze smakiem i komfortowo – wystarczy dobry pomysł. Od wielu lat dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne hokery, które pozwalają na wygodne zajęcia miejsca przy wysokich blatach kuchennych. Hokery dostępne są w wersjach z oparciami lub bez, dodatkowo wiele z nich posiada tapicerowane siedziska.

Previous ArticleNext Article