Dom i Wnętrze

Salon w kolorach tęczy

Czy salon zawsze musi być stonowany i wręcz zachowawczy? Spokojny i jednolity? Albo chłodny i surowy jak nowoczesne lofty? Laboratoryjny i postindustrialny? Nie, modne wnętrze wcale nie musi bać się koloru. Wręcz przeciwnie – zdecydowane uderzenie kolorystyczne to ostatni krzyk mody. Mocna barwa, która wypełnia formę przedmiotu i zdaje się dominować w przestrzeni. To ona w swojej czystej postaci tworzy rzecz. Takie meble i dodatki wypełnione kolorem są bardzo efektowne.

Kapistyczny renesans

Współcześni projektanci przedmiotów użytkowych oraz architekci wnętrz powracają do dawnych szkół i kierunków w historii malarstwa. Inspirują się technikami i rozwiązaniami, które były wykorzystywane przez najwybitniejszych malarzy.
Taki powrót do koloru to inspiracja kapizmem i jego podejściem do wypełniania plam barwą. Zestawienia kolorystyczne były dla kapistów decydujące dla całej kompozycji. Dlatego wybierali barwy zdecydowane i wyraziste. Podobnie dzieje się w przypadku nowoczesnych aranżacji wnętrzarskich.

Kolorowe meble tapicerowane

Salon we wszystkich kolorach tęczy to nie tylko wyróżniające się barwy ścian i sufitu, ale także kolorowe komplety wypoczynkowe. Żółte sofy, pomarańczowe narożniki, zielone fotele – meble wykończone najlepszymi tkaninami obiciowym. Przekonamy się, że nowoczesne meble do salonu nie muszą być wcale białe lub szare. Do dyspozycji mamy także odważne kolory oraz wyszukane wzory.

Kolorowe meblościanki i półki

Także meblościanki i półki mogą wyróżniać się kolorem. Jeśli cechuje je dodatkowo intrygujący kształt, stworzą wówczas na salonowych ścianach coś w rodzaju geometrycznej kompozycji abstrakcyjnej. Takiej w duchu najsłynniejszych prac Mondriana. Można mieszać w ramach jednego zestawu kilka kolorów, bawiąc się we wnętrzach barwą i kształtem. Rozwiązując je na swój własny sposób.

Previous ArticleNext Article