Ciekawe

Romantycznie, lekko i zwiewnie na koniu

Kiedy patrzymy z boku na jeźdźca na koniu – to odnosimy wrażenie lekkości. Wydaje nam się, że wszystko jest takie proste i pełne wdzięku. Jeździec galopuje unoszony na końskim grzbiecie. Skoki przez przeszkody wychodzą gładko, zwierzę unosi człowieka przez moment w powietrzu. Takie wrażenia mamy, obserwując jeżdżących. Natomiast każdy, kto trenuje jazdę konną, wie, że uzyskanie takiego efektu wymaga wielu żmudnych ćwiczeń i ogromnego wysiłku fizycznego.

Efektowna jazda konna

Taka popisowa zwinność możliwa jest dopiero po wielu godzinach spędzonych na ćwiczeniach i doskonaleniu techniki. Wymaga wielkiego zaangażowania ze strony jeźdźca i zdobycia umiejętności współpracy ze zwierzęciem. Olśniewające efekty stanowią wynik wielu godzin spędzonych w stadninie na doskonaleniu warsztatu jeździeckiego i przekraczaniu własnych ograniczeń. Dopiero potem można prezentować się na koniu tak romantycznie i lekko, wręcz malarsko.

Romantyczna prezentacja

Odpowiednia prezentacja na koniu jest też kwestią wyglądu samego jeźdźca. Tak było od zawsze. Dbano o dobór odpowiednich ubrań jeździeckich.
Szczególnie popisowe w tym zakresie były damskie kreacje, które w dawnych wiekach opierały się przecież na długich sukniach czy spódnicach. Kobiety przez wieki nie jeździły w spodniach. Stąd romantyzm w tym historycznym sensie epoki widać w dodatkach do stroju, które nawiązują do lekkości kobiecych kreacji. Inspirujące ubrania do jazdy konnej znajdziemy tutaj: equishop.com.

Zwiewne szale i kapelusz

Szale i kapelusze to akcenty, które podkreślają romantyczny wygląd. Na przykład damska apaszka w gwiazdki od Pikeur. Albo letni szal wykończony drobnymi frędzlami. Do tego kapelusz wyplatany z naturalnej słomy od Kingsland. Takie delikatne dodatki podkreślają romantyczny charakter jeździeckiej kreacji.

Previous ArticleNext Article
https://aavamobile.pl/klucz-do-eleganckiego-wnetrza-ekskluzywne-meble-loftowe/ https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/