Dom i Wnętrze

Przytulna kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro jest na pewno przytulniejsza od nowoczesnych inspiracji. Takie wnętrza ze spokojem pozwalają powrócić do ciekawych i bardzo wesołych lat 60. Na co zwrócić uwagę urządzając kuchnię w stylu lat poprzednich?

Starsza kuchnia w stylu retro

Kuchnia w stylu retro zwraca bardzo mocno uwagę na stylizowane, starsze rzeczy. Przede wszystkim chodzi tutaj o meble, ale nie można przy tym zapomnieć o dodatkach, jakie często goszczą w kuchni w stylu retro. Aranżacja kuchni w stylu lat 60tych powinna przede wszystkim obejmować beże, a nawet kolor biały. Jest to kolor przeważający w całej kuchni, ponieważ warto dodatkowo zaprosić jeden, ale za to bardzo mocny akcent kolorystyczny do przełamania jasności. Wśród takich kolorów znaleźć może się pastelowy różowy, szary, czy też neonowy limonkowy, który z miejsca będzie przyciągał wzrok. Ciekawą propozycją są “brudne” odcienie kolorystyczne.

Kuchnia w stylu retro – opływowe formy

Kuchnia w stylu retro stała się tak popularnym akcentem, że wielu producentów obecnie oferuje wiele produktów stylizowanych na lata przeszłe. Nic więc dziwnego, że można nie tylko otrzymać meble w opływowych formach, ale także bez problemu otrzymamy sprzęty AGD, idealnie pasujące do stylu retro. Takie podstawowe sprzęty kuchenne powinny mieć kolorowe obudowy, dzięki czemu w pomieszczeniu znajdą się ciekawe i inspirujące dodatki. Nie można zapominać o tym, że kuchnia w stylu retro powinna być doskonale oświetlona – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małym pomieszczeniem. 

 

Previous ArticleNext Article
https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ live url https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/