Ciekawe

Jazda konna – warto?

Chcesz spróbować swoich sił w jeździectwie, ale wciąż boisz się zrobić krok w tym kierunku? Wbrew pozorom przygodę z tym pięknym sportem może zacząć każdy, niezależnie od wieku. Sprawdź, jakie korzyści mogą dać Ci regularne wizyty w stadninie!

Korzyści dla ciała i umysłu

Jazda konna często okazuję się być miłością na całe życie: możemy uprawiać ją od wczesnego dzieciństwa aż do późnej starości. Uprawianie tego sportu, wbrew pozorom, angażuje niemal całe ciało. U jeźdźca intensywnie pracują mięśnie nóg i pośladków oraz mięśnie w górnych partiach ciała, co sprzyja kształtowaniu odpowiedniej, prostej postawy. Chcesz zachować piękną, szczupłą sylwetkę? Wskakuj na konia! Podczas godzinnej jazdy na wierzchowcu możemy spalić aż od 300 – 600 kcal, czyli tyle samo, ile osoba przez godzinę skacząca na skakance. Ponadto, jazda konna pozytywnie wpływa na wygląd naszego ciała, ale również jego pracę. Uprawianie tego sportu stymuluje narządy wewnętrzne (między innymi wątrobę), usprawnia pracę układu krążenia, oddechowego oraz trawienia. Regularne przejażdżki na koniu zbawiennie wpływają również na psychikę – działają uspokajająco, kształtują pewność siebie (szczególnie u dzieci), uczą samodzielności i cierpliwości.

Naukowcy odkryli, że konie mogą być nieocenionym wsparciem w leczeniu zaburzeń emocjonalnych i łagodzeniu objawów ADHD, autyzmu czy porażenia mózgowego.

Kask do jazdy konnej – zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zanim po raz pierwszy wsiądziesz na konia, powinieneś odpowiednio się przygotować. W pierwsze kolejności zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym elementem stroju każdej osoby dosiadającej konia jest kask do jazdy konnej zapewniający bezpieczeństwo podczas jazdy. Kask będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie odpowiednio dopasowany, dlatego warto kupować go pod okiem doświadczonego sprzedawcy.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/