Dom i Wnętrze

Jak wybrać łóżka młodzieżowe?

Nastolatek to osoba, która lubi postawić na swoim. Nic więc dziwnego, że rodzic sam nie powinien podejmować decyzji odnośnie tego, jakie łóżka młodzieżowe będą najlepsze dla dziecka.

Dopasowane łóżka młodzieżowe

Łóżka młodzieżowe zawsze powinny być dopasowane do naszych dzieci. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o wzrost oraz solidność wykonania. Jeżeli chodzi o wzrost dziecka i wysokość łóżka, to po przebudzeniu nastolatek powinien móc swobodnie ułożyć nogi i wstać z łóżka. Sama rama łóżka również powinna być wykonana z solidnych materiałów. Najczęściej bierze się pod uwagę drewno lub solidną konstrukcję metalową na którą kładzie się osobno materac. Dobrym wyborem mogą być również sofy lub kanapy, które po złożeniu zajmują o wiele mniej miejsca w pokoju. Wybierając łóżka należy pamiętać o tym, że żadne posłanie nie może być zbyt wysokie i za niskie.

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe

Łóżka młodzieżowe mogą być wielofunkcyjne. Numer jeden to możliwość snu. Można je także wykorzystać jako mebel, gdzie można przechowywać różnego rodzaju rzeczy. W tym momencie przyda się mebel z dodatkowymi szufladami pod spodem. Dziecko będzie mogło tam bez problemu zawsze schować swoją pościel w ciągu dnia. Innym pomysłem są łóżka piętrowe z szafą i biurkiem na parterze. Dzięki temu otrzymujemy mebel wielofunkcyjny. Taki model łóżka idealnie sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń, gdzie naprawdę należy oszczędzać każdy centymetr kwadratowy. Uda się w ten sposób zyskać dodatkową przestrzeń.

 

Previous ArticleNext Article