Ciekawe

Profesjonalny sprzęt pomiarowy.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w przemyśle oraz usługach sprawia, że zadania powierzane specjalistom w różnych branżach wykonywane są znacznie szybciej oraz efektywniej. Jednym z takich urządzeń, które poprawia komfort pracy, są kamery inspekcyjne.

Czym są kamery do inspekcji?

Są to specjalistyczne urządzenia wykorzystywane m.in. w usługach kominiarskich, hydraulicznych oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest kontrola, ale nie mamy fizycznego dostępu z różnych powodów.

Kamera inspekcyjna doskonale sprawdza się np. w hydraulice. Bardzo często rury kanalizacyjne ulegają zablokowaniu i aby stwierdzić powód zatoru, należy dotrzeć do miejsca, w którym powstała usterka. Bez kamery inspekcyjnej byłoby to niewykonalne.

Jak zbudowana jest kamera inspekcyjna?

W zależności od modelu oraz jej przeznaczenia, budowa kamery inspekcyjnej będzie się różniła. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania użytkowników oraz dopasować rozwiązania do konkretnej branży i przeznaczenia.

Większość kamer inspekcyjnych składa się oczywiście z niewielkiego monitora, który wyświetla obraz z kamery zamontowanej na końcu długiego kabla. Kabel wprowadzamy np. do przewodu kominowego lub rury kanalizacyjnej.

Większość kamer inspekcyjnych wyposażona jest także w funkcję wyświetlającą odległość kamery od punktu początkowego, co pozwala na łatwiejsze zlokalizowanie usterki oraz położenia kamery.

Ciekawe dodatkowe akcesoria do kamery inspekcyjnej

Doskonałym dodatkowym wyposażeniem zestawu może być czujnik położenia kamery. Jest to urządzenie budową zbliżone do wykrywacza metali, z tym że przy jego pomocy możemy odszukać końcówkę naszej kamery inspekcyjnej.

Jest to niezwykle pomocne urządzenie w przypadku zatoru w kanalizacji. Nie musimy wtedy demolować dużych powierzchni w poszukiwaniu zatoru. Urządzenie to pozwala na zlokalizowanie usterki z dokładnością do kilku centymetrów oraz jej usunięcie.

Jak widać, tego typu rządzenia mają szerokie zastosowanie, które pozwala na szybką diagnozę oraz zlokalizowanie awarii. Jest to szczególnie ważne w przypadku ważnych instalacji, jakimi są m.in. kanalizacja oraz układ wentylacyjny i kominowy. Kamery inspekcyjne to tylko jedno z ciekawych urządzeń, jakie wykorzystują obecnie kominiarze i hydraulicy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Pascal Polska

Previous ArticleNext Article
ko.com -escobar.com ndo.pl