Ciekawe

Najlepsze owoce na zimę

Sezon zimowy sprawia, że świeżych owoców w ogrodach brak. Przynajmniej w naszej strefie klimatycznej, bo przecież w tropikach owoców nie brak przez cały roku. Czy istnieje więc sposób, aby przechować w dobrym stanie, nasze Polskie, rodzime owoce, jak przykładowo jabłka?

Pomysłowe skrzynki na jabłka

Pomysł skrzynek na jabłka jest często wykorzystywany. Ludzie w drewnianych skrzynkach, umieszczają swoje ulubione owoce, jakim są oczywiście jabłka. Skrzynki na jabłka, można z powodzeniem przechowywać w przydomowej piwnicy lub spiżarni.

Big box, czyli jabłka dla całej rodziny

Jeśli nasza rodzina jest pokaźna, to standardowe skrzynki na jabłka, zbijane z drewna o standardowych wymiarach, mogą nie wystarczyć. Wtedy warto zaopatrzyć się w tzw. big box, czyli skrzynki o pokaźnych rozmiarach. W końcu ilość przechowywanych owoców trzeba dostosować do ilości członków naszej rodziny.

Jabłka ze słoika

Dla osób, które raczej nie mają ochoty martwić się, czy przechowywane w skrzynkach jabłka się nie zepsują i nie zgniją, poleca się zamknięcie ich w słoikach. Dżemy jabłkowe są przecież równie pyszne i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednych w długie, zimowe wieczory. Robienie przetworów to przecież nasza polska tradycja, więc warto ją pielęgnować i zachować dla przyszłych pokoleń.

Jabłka idealnie nadają się także na kompoty. Słodkie i aromatyczne, które otwierane zimą, smakują wyjątkowo dobrze. Przetwory o wiele trudniej jest zepsuć niż świeże owoce. Dzięki obecności cukru, który przecież zawsze w przetworach występuje, bakterie nie mają szans, aby się namnażać i powodować proces gnicia.

Mrożonki na szarlotkę

Kolejną alternatywą dla przechowywania jabłek świeżych jest ich mrożenie. A z mrożonych jabłek, można przykładowo zrobić przepyszną szarlotkę. Gorąca szarlotka podana z lodami lub bitą śmietaną to chyba marzenie każdego. Wbrew pozorom, mrożenie to bardzo dobry sposób na zachowanie świeżości owoców, dzięki któremu nie tracą one właściwie w ogóle na swojej wartości.

Kompot z suszonych jabłek

I w końcu nasze najlepsze owoce na zimę, czyli jabłka, można z powodzeniem suszyć. Chyba każdy lubi kompot z suszonych owoców, szczególnie przypomina nam on klimat świątecznych spotkań z rodziną.

Previous ArticleNext Article