Dom i Wnętrze

Podaruj sobie… czas

Czas biegnie coraz szybciej, a my dzielimy życie między pracę a obowiązki, których z czasem ciągle przybywa.  Zatraceni w codziennej bieganinie zapominamy o tym, co najważniejsze – relaksie i spokoju. A przecież do odzyskania równowagi potrzeba tak niewiele – wystarczy, że wydzielisz codziennie godzinę tylko dla siebie. Myślisz, że to niemożliwe? Pokażemy Ci, jak łatwo można odmienić swoje życie, poprawiając jego jakość!

Po pierwsze – zmień nawyki

Osiem godzin dziennie spędzonych przed monitorem zdecydowanie wystarczy. Po powrocie do domu nie włączaj od razu komputera ani telewizora. Czy popołudnie nie zaczęłoby się o wiele przyjemniej, jeśli zjadłbyś obiad na świeżym powietrzu? Nie musisz mieć własnego ogrodu, żeby odetchnąć pełną piersią. Wystarczy, że wzbogacisz nawet mały balkon o wygodne meble technorattanowe. Wyjdź na zewnątrz, włącz ulubioną muzykę, poczuj promienie słońca na skórze, zamknij oczy i wsłuchaj się w samego siebie… Czy można wyobrazić sobie bardziej wartościowy odpoczynek po pracy?

Po drugie – zadbaj o ciało

Siedzący tryb życia prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu. Jeśli nie chcesz, aby budziły Cię w nocy uciążliwie bóle krzyża, zadbaj o swoje zastałe mięśnie! Moda na fitness i zdrowy tryb życia zawładnęła życiem Polaków. Czemu i Ty nie miałbyś spróbować? Prawie w każdym mieście funkcjonuje siłownia lub odbywają się zajęcia sportowe, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeśli nie jesteś fanem wyciskania siódmych potów na sali gimnastycznej, skorzystaj z ciepłej aury i wskocz na rower! Aktywność fizyczna połączona ze zdrową dietą da naprawdę spektakularne efekty – nie tylko poczujesz się lepiej, ale również bez problemu dopniesz spodnie, które od jakiegoś czasu dziwnie się skurczyły…

Previous ArticleNext Article