Turystyka

Nietuzinkowy ślub i podróż poślubna

Ślub kojarzony jest przez większość z nas z uroczystością zawieraną w kościołach czy urzędach stanu cywilnego. W ostatnich latach jednak coraz więcej par decyduje się na nietuzinkowy ślub, wyłącznie w gronie najbliższych. Ułatwieniem z pewnością są zmiany w polskim prawie, które od początku 2015 umożliwiają zawieranie ślubów cywilnych poza USC. Młode pary mogą wybierać dowolne miejsce na tę uroczystość, byle by tylko miało ono odpowiednio uroczysty charakter.
Uroczystości poza USC prowadzone są przez urzędnika – przyjeżdża on pod wskazane miejsce z kompletem dokumentów. Sama uroczystość trwa kilkanaście minut. Niestety, takie uroczystości są kilka razy droższe niż klasyczna uroczystość w urzędzie. Na szczęście to nie jedyna opcja, jaka czeka na przyszłych małżonków.

Ślub i podróż poślubna w tropikach!

Ciekawym pomysłem jest ślub w tropikach. Topowe biura podróży oferują młodym parom możliwość wyjechania w takie miejsca jak Seszele, Dominikana, Kuba i zawarcie tam małżeństwa wyłącznie w obecności urzędnika. Takie rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane przez Polaków. Przede wszystkim wiąże się ono ze znacznie niższymi kosztami niż organizowanie przyjęcia weselnego w Polsce. Drugą istotną kwestią jest fakt, że taki ślub z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Wszystko za sprawą wspaniałego, rajskiego krajobrazu: palm, szumiącego morza. Ślub na Mauritiusie to także szansa na spędzenie wyjątkowej podróży poślubnej. Zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że biuro podróży dba o każdy detal. Przyszła para młoda nie musi przejmować się żadnymi formalnościami – mają się oni jedynie stawić w wyznaczonym dniu na lotnisku i oczywiście uiścić odpowiednią kwotę za wyjazd. Tego typu wyjazd kosztuje kilka tysięcy złotych i z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem.

Previous ArticleNext Article