Ciekawe

Fotobudka na wesele

Fotobudka na wesele to nowość, która przyszła do nas z „zachodu” i od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Czy warto wynająć ją na wesele? Czym różni się ta usługa od tradycyjnego fotografowania oraz ile kosztuje? Poniżej spróbujemy odpowiedzieć na te pytania przybliżając zalety i wady fotobudki.

Fotobudka – co to jest?

Fotobudka to w pewnym sensie przenośne studio fotograficzne. Zazwyczaj wygląda jak niepozorny słupek z wmontowanym obiektywem aparatu i dotykowym ekranem, na którym wyświetlają się fotografie. Może być również otoczona parawanem w celu zapewnienia większej intymności osobom, które robią sobie zdjęcia. Urządzenie to podczas wesel umieszczane jest najczęściej blisko gości np. w rogu sali tanecznej lub przy barze. W ten sposób każdy, kto przechodzi obok ma możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Plusy fotobudki na wesle

Zdjęcia robione za pomocą fotobudki mogą być dowolnie modyfikowane przez gości np. poprzez opcje zmiany tła, dodania elementów graficznych, napisów czy daty ślubu. Wiele par młodych zapewnia też rekwizyty, takie jak zabawne peruki lub okulary, z których robiący sobie zdjęcia mogą korzystać, aby stworzyć zabawne fotografie. Ponadto fotobudka oferuje niemalże nieograniczoną liczbę zdjęć. Dodatkowym atutem jest możliwość natychmiastowego ich wywołania i stworzenia samodzielnie oryginalnej pamiątki z wesela.

Minusy wynajmu fotobudki

Fotobudka na wesele wbrew pozorom nie jest wcale najtańszym rozwiązaniem. Jej wynajem na dwie godziny to koszt ok. 800-1000 zł. Za każdą dodatkową godzinę pobierana jest opłata w wysokości ok. 200 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to sam sprzęt, bez operatora, cena wydaje się być wygórowana. Często zdarza się również, że fotobudka ulegnie uszkodzeniu podczas wesela. Warto zatem upewnić się u wynajmującego czy sprzęt jest ubezpieczony i czy w cenę mamy wliczoną pomoc asystenta w razie awarii. Kolejnym minusem jest niestety brak artystycznych walorów fotografii oraz słaba jakość wydruku. Niestety ujęcia robione są zawsze z tej samej perspektywy.
Zanim zdecydujemy się na wynajem fotobudki na wesele, zawsze lepiej przemyśleć ten wybór i zastanowić się czy maszyna jest w stanie zastąpić profesjonalnego fotografa.

Previous ArticleNext Article