Ciekawe

Mieszkanie dla Młodych Poznań

mieszkanie dla młodych2Rządowy program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” zbiera wyraźnie mieszane recenzje, ale mimo fali krytycyzmu, która przeszła przez media, cieszy się jednak sporą popularnością wśród młodych ludzi szukających dofinansowania do swojego pierwszego mieszkania. Także w Poznaniu i całym województwie wielkopolskim.
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju 10 maja 2014 roku podało dane dotyczące ilości kredytów, na które zostały podpisane umowy w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Wynika z nich, że w województwie wielkopolskim liczba kredytów wyniosła 611, co plasuje je na zaszczytnym drugim miejscu – jedynie za województwem pomorskim, w którym kredytów wzięto aż 646. Najsłabiej wypadło województwo opolskie tylko z 41 kredytami.
Wielkopolskie plasuje się także zdecydowanie powyżej średniej, która wyniosła 242,56 kredytów na województwo. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego właśnie Mieszkanie dla Młodych Poznań sprawdziło się aż tak dobrze? Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wpływ zapewne miało ustalenie limitu stosunkowo dobrze oddającego warunki na rynku mieszkaniowym (chociaż z tym stwierdzeniem wielu krytyków programu pewnie się nie zgodzi).
Na koniec dobra wiadomość. Spodziewać się możemy, że w województwie wielkopolskim program będzie sprawował się jeszcze lepiej. Na kolejny kwartał podniesiono limity zarówno w Poznaniu, gminach sąsiadujących z Poznaniem, jak i całym województwie wielkopolskim. Na dzień dzisiejszy wynoszą one:

  • Poznań – 5907,00 złotych
  • gminy przylegające do poznania – 5029,20 złotych
  • pozostałe gminy – 4191,0 złotych
Previous ArticleNext Article