Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe z drewna egzotycznego – warto?

 

W ostatnich sezonach popularną alternatywą dla stołów i krzeseł dębowych czy bukowych są meble ogrodowe z drewna egzotycznego. Gatunkiem szczególnie cenionym przez producentów wysokiej klasy wyposażenia outdoorowego jest teczyna. Co warto wiedzieć o meblach z drewna tekowego? Dlaczego warto mieć je w swoim ogrodzie? Z czym łączyć solidne i efektowne stoły z tego surowca? Sprawdź nasze rady!

Niezawodne meble ogrodowe z drewna egzotycznego – wyposażenie na lata

Drewno tekowe pozyskiwane jest z monumentalnego gatunku rosnącego w lasach monsunowych w południowej i południowo-wschodniej Azji. Ze względu na swoje właściwości, drewno tekowe niegdyś używane było głównie do produkcji łodzi. Dzisiaj znajduje zastosowanie w przemyśle meblarskim. Drewno tekowe, w odróżnieniu od europejskich gatunków, jest nasycone kwasem krzemowym i substancjami oleistymi. Specyficzny skład sprawia, że meble ogrodowe z drewna egzotycznego są nieprzeciętnie twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak woda, promieniowanie UV, mróz, wysoka temperatura, a nawet ostre środki chemiczne. Trwałość drewna tekowego jest niemal legendarna – w muzeach wciąż znajdują się wyroby z tego surowca liczące sobie nawet 1000 lat!

Stoły tekowe i meble rattanowe – Vimine źródłem inspiracji

Okrągłe i prostokątne stoły z drewna tekowego tworzą wyjątkowo zgrany duet z lekkimi, subtelnymi krzesłami wyplatanymi z rattanu. Komplet wykonany w całości z egzotycznych surowców wniesie do ogrodu klimat przywołujący wspomnienie fascynujących podróży. Inspiracji do zaaranżowania urokliwej strefy relaksu warto szukać w katalogach marki Vimine – producenta wysokiej klasy mebli i dodatków z rattanu i drewna tekowego. Co ważne, stoły z drewna i meble rattanowe Vimine produkowane są ręcznie z surowców pozyskiwanych z ekologicznych źródeł – recyklingu i plantacji zrównoważonego rozwoju.

 

 

Previous ArticleNext Article