Motoryzacja

Lakier do felg i felgi jak nowe

Felgi samochodowe, w szczególności tzw. alusy, czyli felgi aluminiowe, to oczko w głowie największych miłośników aut. To właśnie ten element auta jest jednym z najbardziej przyciągających wzrok. Felgi są jednym z najczęściej wymienianych elementów w aucie, gdy wykonywany jest tuning wizualny.

Dobry lakier zamiast nowych felg

Zakup nowych efektownych felg jest kosztowny. Felgi najbardziej renomowanych producentów to horrendalny wydatek, który często może przekroczyć wartość samochodu, jeśli ten ma już swoje lata.
A wygląd felg, a tym samym i całego auta, można diametralnie odmienić małym kosztem i niedużym nakładem pracy. Mowa tu o lakierze do felg, który jest powszechnie dostępny w sklepach motoryzacyjnych. Oczkiem w głowie fanatyków aut są felgi aluminiowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować również felgi stalowe.

Malowanie felg lakierem – jakie koszty?

Wbrew pozorom, samodzielne malowanie felg nie jest ani bardzo czasochłonne, ani kosztowne. Oczywiście wiele zależy od aktualnego stanu felg. Im bardziej zniszczone, tym więcej pracy i wydatków. Poza samym malowaniem, istotne jest bowiem odpowiednie przygotowanie felg do malowania.
Dobry lakier do felg, a w zasadzie komplet lakierów, to koszt raptem kilkudziesięciu złotych. Komplet – bowiem poza lakierem bazowym, czyli kolorowym, należy zakupić lakier podkładowy. Można też użyć dodatkowego bezbarwnego lakieru do felg do wykończenia felgi na wysoki połysk. Koszty wzrosną, gdy potrzebne będzie bardziej złożone przygotowanie felg. Konieczne może być piaskowanie, prostowanie, a także zakup szpachli i papierów oraz padów ściernych.

Malowanie felg – porady i wskazówki

Równie ważne, co malowanie, jak w przypadku każdego malowania zresztą, jest odpowiednie przygotowanie felg. Muszą być one wolne od zarysowań, wgnieceń i innych uszkodzeń. Gdy są one niewielkie, można się ich pozbyć we własnym zakresie, poprzez ścieranie, szpachlowanie i polerowanie. Niezwykle ważne jest, aby powierzchnia przeznaczona do malowania była czysta i odtłuszczona, dzięki czemu lakier do felg będzie się lepiej trzymał powierzchni.
Każdą z warstw lakieru nakłada się zazwyczaj co najmniej dwukrotnie. Lakier podkładowy należy wygładzić papierem przed położeniem bazowego lakieru do felg, gdyż jest chropowaty. Należy też zwrócić uwagę na temperaturę pracy. Zbyt niska lub zbyt wysoka spowoduje, że lakier będzie zastygał jeszcze przed dotarciem na malowaną powierzchnię i utworzy szorstką powierzchnię. Najlepiej jest wypróbować, jak się maluje, na jakimś innym przedmiocie o podobnym wyglądzie.
Lakier do felg kupisz na Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article