Zdrowie i Uroda

Co trzeba wiedzieć przed masażem?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, czy warto skorzystać z zabiegu jakim jest masaż klasyczny można zapewnić, że oddanie się w ręce fachowego oraz kwalifikowanego fizjoterapeuty znacznie zmniejszy dolegliwości bólowe, spowodowane zarówno stresem jak i nieprawidłową postawą, zarówno wrodzoną jak i nabytą.

Dobry gabinet masażysty

Jeżeli będziemy korzystać z masażu klasycznego oferowanego przez gabinety prywatne warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zainwestowaniu sporejisumy, zastanowić się czy na pewno dokonujemy dobrego wyboru. Przede wszystkim, tylko masaż wykonany przez osobę która ma odpowiednie wykształcenie, zarówno teoretycznych jak i praktyczne, może być efektywny, ale jest także druga strona medalu.
Otóż masaż klasyczny wykonywany przez kogoś, kto nie ma odpowiednich kwalifikacji, na przykład nie skończył szkoły fizjoterapii może się skończyć jeszcze większym bólem ale też uszkodzeniem kręgosłupa. Z pewnością nie warto tak ryzykować. Dzisiaj w internecie na szczęście można sprawdzić każdego specjalistę i jeżeli dana osoba ma pozytywne opinie w sieci to z pewnością można jej zaufać, jeżeli też posiada odpowiednie kwalifikacje.

W dniu zabiegu

Już kiedy spotkamy się z terapeutą na zabiegu jakim jest masaż klasyczny ,specjalista nie przystąpi od razu do wykonywania zabiegu, ale najpierw przeprowadzi z nami wywiad. Jeżeli tego nie zrobi, z pewnością jest to pewien sygnał alarmowy. Oczywiście nie każdy pacjent ma obowiązek znać przeciwwskazania do masażu klasycznego, więc fizjoterapeuta musi mu je przedstawić i zapytać czy nie mamy do czynienia z żadnym tego typu przypadkiem.
Przeciwwskazaniem może być na przykład gorączka i jakaś choroba o podłożu wirusowym czy też bakteryjnym, jak też menstruacja czy nowotwór. Ponadto wszelkie zmiany na skórze to znak, że masaż trzeba przełożyć na inny czas, kiedy to nastąpi już ich wygojenie.

Jak się przygotować?

W profesjonalnym gabinecie masażu klasycznego z pewnością nie będzie brakowało niczego, co będzie potrzebne zarówno nam, jaki masażyście podczas zabiegu. Jedynym naszym przygotowaniem powinno być założenie swobodnego stroju, który będzie można zdjąć przed zabiegiem oraz oczywiście przygotowanie się względem higienicznym.
Specjalista w kwestii jaką jest masaż leczniczy będzie stosował specjalne preparaty, które zwiększają poślizg na skórze lub też działają przeciwbólowo albo odżywiająco na mięśnie i skórę. Odkryte części ciała, które nie są masowane zostaną przykryte ręcznikiem, więc z pewnością pacjent może liczyć na komfort psychiczny i brak krępujących chwil.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA Warszawa

Previous ArticleNext Article
https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/