Zdrowie i Uroda

Jak wybrać tabletki na gardło

W aptekach można kupić bez problemu różne specyfiki na gardło, a większość z nich jest dostępna bez recepty. Są wśród nich preparaty do płukania, spreje, ale najchętniej wybierane są tabletki do ssania na gardło. Ich popularność wynika nie tylko ze skuteczności, ale także łatwości użycia. Tabletkę można zażyć właściwie w każdych warunkach.

CZERWONE I BOLI

Większość ludzi sięga po tabletki na gardło, gdy są przeziębieni. Zaczerwienione gardło piecze, boli i sprawia, że mamy trudności z przełykaniem. W takiej sytuacji dobrze jest zażyć lek, który zwalcza te dolegliwości. W wielu tabletkach do ssania na gardło zawarte są substancje o działaniu antybakteryjnym, antywirusowym i przeciwgrzybicznym. Skutecznie zwalczają one przyczynę dolegliwości.
Dodatkowo w tabletkach o takim składzie obecne są substancje, które wywołują na błonach śluzowych uczucie chłodu i mają działanie przeciwbólowe, na przykład lewomentol. Takie składniki zawiera wiele dostępnych na rynku tabletek.

GARDŁO CIĘŻKO PRACUJE

Nie zawsze dolegliwości ze strony gardła związane są ze stanem zapalnym i przeziębieniem. Często problemem jest wysuszona śluzówka, chrypka i nadwyrężone struny głosowe. Wiedzą o tym doskonale osoby, dla których głos jest narzędziem pracy. Nauczyciele, aktorzy, śpiewacy często skarżą się na suchość w jamie ustnej i przewlekłe problemy z gardłem. W ich przypadku preparaty ze środkiem antywirusowym i przeciwzapalnym nie są skuteczne, a wręcz niepotrzebne.
Osoby pracujące głosem powinny szukać w tabletkach do ssania na gardło przede wszystkim substancji nawilżających błonę śluzową. Świetnie sprawdzają się w tym przypadku pastylki zawierające wyciąg z korzenia prawoślazu i porostu irlandzkiego. Doskonale niwelują one suchość gardła, nawilżają i ułatwiają mówienie.

CZEGO NIE LUBI NASZE GARDŁO

Warunki, w jakich przebywamy, także nie są bez wpływu na stan naszego gardła. Szczególnie źle znosi ono suche, ogrzewane lub klimatyzowane pomieszczenia. Bardzo niekorzystny wpływ ma także dym tytoniowy, nawet jeśli jesteśmy tylko biernymi palaczami.
W takich warunkach odczuwamy suchość w jamie ustnej, dokucza nam kaszel i chrypka. Przy tych dolegliwościach także należy sięgnąć po tabletki do ssania na gardło nawilżające błonę śluzową. Można polecić tu na przykład takie tabletki, które zawierają dobroczynnie działający prawoślaz oraz porost islandzki, doskonale regenerujące błonę śluzową.
Artykuł powstał w oparciu o amteriały znalezione na Gardimax.com.pl

Previous ArticleNext Article