Ciekawe

Kurs montażu klimatyzacji

Kurs montażu dla przyszłych instalatorów klimatyzacji zajmuje jedynie osiem godzin. W ciągu jednego dnia można zdobyć niezbędną wiedzę, która jest koniecznością, aby móc przystąpić do egzaminu zawodowego. Osiągniecie pozytywnego wyniku pozwoli na zdobycie niezbednego świadectwa kwalifikacji do wykonywania zawodu.

Kurs dopasowany do możliwości każdej osoby

Kurs montażu klimatyzacji podzielony jest na dwie części. Teoretyczna i praktyczną. Pod okiem instruktorów można zapoznać się z takimi zagadnieniami jak lutowanie twardych rurek miedzianych oraz kielichowanie, wykonywanie prób szczelności jedną z dwóch metod, wykonywanie próżni w instalacji, czy też montaż (i demontaż) klimatyzacji typu SPLIT. Koniecznością jest poznanie takich kwestii, jak zasada dobierania urządzeń klimatyzacyjnych zgodnie z potrzebami danego budynku. Nie można również zapomnieć o tym, aby zapoznać się z rodzajami klimatyzatorów oraz z ich cechami szczególnymi. Grupa Silesia oferuje tego typu kompleksowe kursy zawodowe. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się po przejściu na jej stronę internetową ttps://grupasilesia.com.pl/. Tam również znaleźć można formularz, za pośrednictwem którego można zapisać się na szkolenie. 

Uprawnienia SEP dla elektryków i gazowników

Dużą popularnością cieszą się również uprawnienia sep G1, G2, G3. Uprawnienia z grupy 1 to podstawowe uprawnienia elektryczne. Grupa 2 to określenia cieplne. Uprawnienia SEP G3 to możliwość pracy z urządzeniami gazowymi. Nie ma konieczności zdobycia wszystkich uprawnień. Można zdecydować się tylko na jedną grupę. Chociaż posiadanie wszystkich trzech świadectw kwalifikacji jest w stanie zwiększyć możliwości na rynku zawodowym. Grupa Silesia oferuje także takie szkolenia, które można realizować po kolei. W ich ofercie znaleźć można również grupę kursów, które pomagają odnowić wcześniej zdobyte uprawnienia. Nie można bowiem zapomnieć, że każda grupa uprawnień dla elektryków czy gazowników wydawana jest na okres czasowy i należy je systematycznie odnawiać.

 

Previous ArticleNext Article