Motoryzacja

Bagażniki dachowe – co można przewieźć na dachu auta?

Bezpieczeństwo przewożenia ładunków jest niezwykle ważnym elementem podczas podróżowania samochodem. Należy pamiętać nie tylko o własnym bezpieczeństwie, ale również zadbać o to, aby nie zakłócać bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu. Bardzo ważne jest także, aby ładunki nie ograniczały widoczności drogi oraz w żaden sposób nie utrudniały kierowania pojazdem. Pamiętajmy, że każdy ładunek musi być odpowiednio zabezpieczony. Tak więc, do czego mogą posłużyć nam bagażniki dachowe?

boxy dachowe thule - bagazniki24.pl

Jak bezpiecznie podróżować z bagażem umieszczonym na dachu pojazdu?

Jeżeli chcemy przewozić przedmioty, które nie mieszczą się do wnętrza samochodu osobowego, a jednocześnie poruszamy się niedużym autem, z pomocą przychodzi funkcjonalne bagażniki dachowe, który z łatwością zamontujemy na naszym samochodzie. Ułatwia transport oraz zwiększa bezpieczeństwo przewożenia ładunków. Wówczas dach samochodu staje się niezwykle przydatną bazą do montażu wybranego bagażnika. Bardzo dobrym i funkcjonalnym wyborem jest użycie bagażnika bazowego w formie belek dachowych. Z kolei bagażnik bazowy staję się podstawą, na której montuje się kolejne elementy. W taki oto łatwy sposób możemy przewozić rower, narty oraz inne bagaże, jednocześnie nie martwiąc się o przewożony ładunek i bezpieczeństwo podróży.

bagażniki dachowe relingi dachowe - bagazniki24.pl

Co można przewozić na bagażniku dachowym?

W zależności od rodzaju przewożonego bagażu na dachu samochodu, dostosowujemy bagażniki do konkretnych wymagań. Chcesz przewieźć narty? Dobrym rozwiązaniem są dedykowane uchwyty narciarskie. Wybierasz się na wycieczkę rowerową i nie chcesz blokować klapy bagażnika? Przewozisz więc rowery na bagażniku dachowym na dachu samochodu – na specjalnych uchwytach do rowerów, za pomocą których idealnie przymocujesz je na swój samochód. A może potrzebujesz czegoś w rodzaju kufra, aby przewozić bagaże o nieregularnych kształtach, które we wnętrzu samochodu mogłyby zakłócać nam komfort jazdy? Pamiętaj, że podczas dłuższych podróży ma to naprawdę duże znaczenie. W takim razie dobrze jest wybrać box dachowy, który spisze się idealnie podczas transportu takich bagaży. Boxy samochodowe świetnie nadają się również do przewozu nart. Istotnym jest fakt, że nie wszystko jesteśmy w stanie zmieścić do wnętrza samochodów osobowych, wtedy z pomocą przychodzą bagażniki i dachowe boxy samochodowe!

bagażnik rowerowy - bagażniki dachowe na samochód

Przewożenie ładunku w samochodzie osobowym – co nakazuje prawo?

Przewożenie ładunku na bagażniku dachowym samo w sobie jest świetnym wyborem jeśli chodzi o bezpieczeństwo – pod warunkiem, że nie zakłóca stateczności pojazdu oraz nie utrudnia poruszania się w ruchu drogowym. W związku z tym musimy pamiętać o tym, że podczas przewożenia obowiązuje nas prawo o ruchu drogowym, które reguluje pewne zasady dotyczące przewożenia ładunku na pojeździe. Należy wziąć tutaj pod uwagę, aby bagaż nie powodował przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu, sprawdzić dopuszczalne obciążenie dachu, dopuszczalną wysokość pojazdu oraz upewnić się, jaka jest całkowita szerokość pojazdu. Ponadto, nasz ładunek powinien być odpowiednio oznaczony – czerwoną chorągiewką lub dwoma czerwonymi pasami – jeśli znacząco wykracza poza obrys tyłu bądź przodu pojazdu.

Previous ArticleNext Article