Ciekawe

Krakowski rynek nieruchomości luksusowych

Krowodrza i Podgórze to osiedla w Krakowie, w których powstaje najwięcej nowych apartamentów na sprzedaż. Bliskość centrum, doskonała infrastruktura oraz większa ilość wolnych parceli przekładają się na ten wynik.
Nieruchomości luksusowe w Krakowie stanowią zaledwie kilka procent ogółu rynku nieruchomości. Tak jak w całej Polsce. Największym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości, gdzie za jeden mkw. zapłacimy około 7 tys. zł. Ceny apartamentów w Krakowie zaczynają się od 9 tys. zł za jeden mkw.

Nieruchomości luksusowe w Krakowie pod wynajem

Wielu potencjalnych inwestorów zadaje sobie pytanie, czy warto inwestować w nieruchomości luksusowe zlokalizowane w Krakowie, czy znajdą potencjalnych nabywców. Oczywiście, że tak. Po pierwsze Kraków jest prężnym ośrodkiem akademickim, dysponuje więc doskonale wykształconą kadrą pracowników. To z kolei przyciąga biznes i duże pieniądze. Zwłaszcza na osiedle w Krakowie położone w dobrym punkcie miasta. Wraz z nimi nadciągają więc potencjalni nabywcy decydujący się na domy w Krakowie i mieszkania o wysokim standardzie. Kraków zapewnia doskonałe perspektywy zawodowe.

Luksusowe apartamenty w kamienicy

Decydując się na apartamenty w Krakowie warto zainteresować się zabytkowymi kamienicami. Kraków jest wyjątkowym miastem pod tym względem w Polsce. Aż jedna trzecia wszystkich budynków powstała przed drugą wojną światową. Dlaczego warto inwestować w apartamenty w Krakowie zlokalizowane w kamienicach? Ze względu na położenie. Zabytkowe kamienice znajdują się w najlepszych punktach miasta. Nie można też odmówić uroku mieszkaniom znajdujących się w kamienicach. Wysokie sufity i okna, przepięknie wykonana sztukateria- wszystko to ma wpływ na jakość życia w nieruchomościach luksusowych.

Gdzie najwięcej apartamentów na sprzedaż w Krakowie?

Osiedle w Krakowie będące prawdziwym zagłębiem apartamentów jest więc Stare Miasto oraz przylegająca do niego Krowodrza. Podobnie jak rynek mieszkaniowy, kształtuje się rynek sprzedaży domów, willi czy rezydencji. Domy w Krakowie to stare zabytkowe wille odnowione sporymi nakładami pracy oraz ośrodków. Nie brak też nowych inwestycji w bardzo nowoczesnej stylistyce. Zabytkowe, luksusowe domy w Krakowie zlokalizowane są w jego starych częściach oraz na obrzeżach Starego Miasta. Jeśli interesują nas nowo powstałe nieruchomości luksusowe to musimy ich szukać daleko od centrum. W Krakowie występuje ponadto zjawisko tak zwanych weekendowych apartamentów. Właściciele tych budynków wynajmują apartamenty tylko na weekend. W związku z tym, że do Krakowa przybywa rokrocznie mnóstwo turystów zarówno z polski, jak i zagranicy, można inwestować w apartamenty pod wynajem na wakacje.

Previous ArticleNext Article