Dom i Wnętrze

Klatki schodowe w domach piętrowych – jak je urządzić?

Zamknięte klatki schodowe w domach piętrowych to zazwyczaj powierzchnia, której nie poświęcamy zbyt wiele czasu. Najczęściej aranżacja tego wnętrza polega na zapełnieniu ścian tapetami czy boazerią oraz zabezpieczeniu schodów. Okazuje się jednak, że można to zrobić z pomysłem, jednocześnie nadając klatce niepowtarzalny klimat. Jak to zrobić?

Przede wszystkim musimy określić problematykę danego pomieszczenia. W przypadku klatek schodowych będzie to głównie niewielka ilość światła oraz nietypowa zabudowa. Dobranie odpowiedniego oświetlenia może okazać się problematyczne – warto wybrać oświetlenie punktowe i zestawić je z jasnymi ścianami. Postawmy na jasne, chłodne kolory. Znacznie łatwiej będzie nam szła dalsza aranżacja!

Bezpieczeństwo gości

Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas wchodzenia po schodach warto umieścić na każdym stopniu maty antypoślizgowe. Unikajmy przyczepianych do schodów dywanów – pod wpływem siły utrzymujące je uchwyty zostają wyrwane, a sam dywan zaczyna się ślizgać i powoduje zagrożenia dla zdrowia!
Dla urozmaicenia na ścianach możemy umieścić kolekcje zdjęć rodzinnych.
Na klatce schodowej wewnątrz domu warto umieścić też meble. Mowa tu głównie o szafkach na buty, lustrach, wieszakach.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article