Dom i Wnętrze

Przedpokój – urządź go z głową!

Przedpokoje są uważane za pomieszczenia bardzo problematyczne. Brak w nich naturalnego światła, posiadają często niekorzystne kształty. Do ich odpowiedniego urządzenia powinniśmy zabrać się metodycznie – pierwszym krokiem jest dokładne wymierzenie powierzchni. Zwracajmy uwagę na wszelkie nierówności, wnęki – dzięki temu lepiej uda nam się dopasować kolejne elementy wyposażenia wnętrza.

Jakie meble do przedpokoju?

W przedpokojach nie powinniśmy ustawiać wiele elementów – nadmiar szaf i szafek sprawi, że optycznie pomniejszymy pomieszczenie. Meble powinny być funkcjonalne, trwałe. Wybierajmy szafki na buty, wieszaki. W przypadku tych drugich najlepsze okażą się wieszaki wiszące – modele stojące niepotrzebnie zabiorą dodatkowe miejsce. W przedpokojach możemy ustawić również kosz na parasole. Szafki na buty mogą pełnić podwójną rolę: być jednocześnie
W przedpokoju nie powinno zabraknąć również lustra – szukajmy luster pozbawionych ciężkich, grubych ram. Znacznie lepsze będą lustra o pionowym kształcie, bez ram.
Ważne jest także oświetlenie – przedpokój warto oświetlić z kilku stron lub też podwieszanym sufitem. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w połączeniu z jasnymi ścianami i meblami.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article