Dom i Wnętrze

Jak wygląda kuchnia w stylu nowojorskim?

Kuchnia w stylu nowojorskim kojarzy się z …często oglądanymi serialami. Tak, to właśnie tam można podziwiać eleganckie wnętrza o wielkiej powierzchni. Czy tą amerykańską elegancję można przenieść do polskich domów? Oczywiście, że tak. Coraz częściej Polacy decydują się na taką amerykańską kuchnię w swoich domach.

Kuchnia w stylu nowojorskim z dobrymi meblami

Wbrew powszechnie panującej opinii, amerykańska kuchnia lubi drewno. I to w naturalnych odcieniach. Takim akcentem nowoczesności mogą być szklane, delikatne wstawki na frontach kuchennych. Chociaż nie jest to żaden wymóg. Meble w swoim naturalnym odcieniu będą pasować idealnie. Wśród innych, dozwolonych kolorów, jeżeli chodzi o styl nowojorski, wyróżnia się kolory białe lub kremowe. Można ogólnie powiedzieć, że jest to trend, który stawia na jasne odcienie. Ciemne kolory, jak np. czarny, może występować pod postacią klamek i uchwytów od szafek kuchennych.

Efektowne dodatki

Kuchnia w stylu nowojorskim może kojarzyć się wielu osobom z minimalizmem. Dlaczego? Ponieważ nie ma tu tzw. zbieraczy kurzu, które przez wiele osób nazywane są dodatkami. Amerykanie tego nie lubią. Tutaj efektownymi dodatkami, które wpływają na postrzeganie (w sposób pozytywny!) całego wnętrza, są materiały, jakie zostały użyte do wyposażenia kuchni, m.in. nikiel, miedź. To także lampy, które będą znajdowały się w kuchni. W myśl american dream, dodatki nie służą tu tylko po to, aby być. Muszą one spełniać konkretną funkcję, aby zadowolić użytkowników. 

 

Previous ArticleNext Article