Motoryzacja

Ubezpieczenie AC – co powinien wiedzieć  każdy kierowca?

Wszystkie pojazdy poruszające się po europejskich drogach muszą być ubezpieczone przynajmniej w podstawowym zakresie. Obowiązkiem każdego kierowcy jest coroczny zakup polisy OC. Czym charakteryzuje się ubezpieczenie? Co grozi kierowcy, który nie spełni swojego obowiązku? Sprawdź!

Czym jest OC?

Ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Polisa chroni przede wszystkim osoby, które mogą zostać pokrzywdzone przez Ciebie w kolizji. Przykładowo, jeśli z Twojej winy dojdzie do wypadku, poszkodowany kierowca biorący udział w stłuczce otrzyma środki na pokrycie zniszczeń z tytułu Twojej polisy. Co ważne, ubezpieczony musi być każdy zarejestrowany samochód, nawet nieużywany pojazd od lat stojący w garażu.

Umowa z ubezpieczycielem zawierana jest na rok. Większość towarzystw daje możliwość rozbicia płatności na dwie raty. Wysokość składki uzależniona jest od kilku czynników, między innymi marki, modelu, roku produkcji, przebiegu i mocy samochodu oraz wieku, doświadczenia i miejsca zamieszkania kierowcy.

Brak OC

Zapominalscy kierowcy, którzy o czasie nie wykupią polisy OC, muszą przygotować się na dotkliwe kary finansowe. Im dłuższa jest luka między polisami, tym wyższe są mandaty. Maksymalna kara finansowa dla właściciela nieubezpieczonego samochodu wynosi 5600 zł.

W sieci taniej!

Zanim wybierzesz się do biura ubezpieczyciela, sprawdź ofertę on-line. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu sprawnie obliczysz wysokość składki za ubezpieczenie w cenionej grupie Compensa. Polisę dostosowaną do swoich potrzeb możesz kupić bez wychodzenia z domu.

 

 

Previous ArticleNext Article
https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://codilab.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/