Zdrowie i Uroda

Jak przygotować się do pobytu na plaży?

Wylegiwanie się na plaży i słuchanie szumu morza w lecie to kwintesencja wakacyjnego wypoczynku. Zanim jednak położymy się wygodnie na ręczniku czy leżaku powinniśmy zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. O czym powinniśmy pamiętać?

Bezpieczna skóra

Podstawą naszego bezpieczeństwa podczas pobytu na plaży jest dbałość o to, aby nie dopuścić do powstania poparzeń słonecznych. Aby lepiej chronić skórę przed poparzeniami słonecznymi zalecane są stroje kąpielowe dwuczęściowe dla pań oraz wykorzystywanie kremów z wysokimi filtrami. Krem z filtrem należy założyć na ok. 20-30 minut przed wyjściem na promienie słoneczne. Na poparzenia są narażone przede wszystkim osoby o jasnej karnacji oraz dzieci. Nie zaleca się stosowania perfum bezpośrednio przed wyjściem na słońce – wiele z nich w reakcji z ciepłem może powodować reakcje alergiczne.

Chroń się przed słońcem!

Konieczne jest posiadanie z sobą również kapelusza czy chustki na głowie. Dzięki temu ustrzeżemy się przed działaniem promieni słonecznych i ewentualnym udarem.
Podczas plażowania powinniśmy mieć ze sobą napoje chłodzące – najlepsza będzie woda niegazowana. Aby dodać jej smaku do butelki możemy dodać kilka listków świeżej mięty. Na wielu plażach funkcjonują lokale gastronomiczne, gdzie możemy kupić chłodne napoje wprost z lodówki.

Previous ArticleNext Article
https://4-bet.com.pl/ekskluzywny-styl-industrialne-stoliki-kawowe-loft-i-meble-loftowe-do-salonu/ https://zycie.pl/artykul/kary-za-brak-ubezpieczenia/1233172 zobacz wiecje