Biznes

Jak otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Praca u naszych niemieckich sąsiadów może nam się bardzo mocno opłacać. Zarobki za naszą zachodnią granicą są z reguły bardzo wysokie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby będąc legalnie zatrudnioną osobą w odpowiednim czasie wykonać rozliczenie, aby otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech.

Składamy papiery do urzędu

Nie zapominajmy o tym, że będąc polskim rezydentem musimy papiery złożyć również do polskiego urzędu skarbowego. Zwolnieni z tego obowiązku będziemy tylko wtedy, kiedy uda nam się uzyskać statuś niemieckiego rezydenta i nie będziemy na terenie naszego kraju uzyskiwać żadnych dochodów. Do tej pory sumiennie musimy co roku składać odpowiednie zeznania podatkowe w określonym czasie. Warto jednak postarać się o zwrot podatku za pracę w Niemczech, dzięki czemu mamy szansę na całościowe lub częściowe odzyskanie naszych pieniędzy. 

Otrzymujemy zwrot podatku za pracę w Niemczech

Pamiętajmy jednak, że nie otrzymamy takich pieniędzy z dnia na dzień. Zwrot podatku za pracę w Niemczech może trwać nawet kilka miesięcy. Szacuje się, że niemieckie urzędy skarbowe mają na to nawet do pół roku. Aby móc wykonać prawidłowe rozliczenie z niemiecką instytucją musimy mieć kartę podatkową lub ostatnie odcinki od wypłat od naszego pracodawcy/pracodawców. Z takimi dokumentami warto udać się do profesjonalnego księgowego, który pobierze od nas opłatę. Jednak w sposób prawidłowy wypełni dokumenty, które w naszym imieniu złoży po niemieckiej stronie, jeżeli takie będzie nasze życzenie. 

Previous ArticleNext Article
https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/