Dom i Wnętrze

Elegancki ogród – zadbaj o dodatki!

Piękny ogród i taras to wynik pracy i poświęcenia sporej ilości czasu – efekty są jednak tego warte, gdyż nie ma nic przyjemniejszego niż relaksowanie się i odpoczynek na własnym tarasie czy w wypielęgnowanym ogrodzie. Jak sprawić, aby miejsca te były dopasowane do naszych potrzeb?

Technorattan, aluminium

Z pewnością podstawą jest znalezienie odpowiednich mebli ogrodowych. W sklepach ogrodniczych, budowlanych znajdziemy wiele interesujących modeli, jednak najlepszym rozwiązaniem jest udanie się wprost do producenta. W ofercie topowych producentów znajdują się całe zestawy, które dowolnie możemy mieszać ze sobą, wybierać najbardziej interesujące dla nas elementy. Meble ogrodowe sprawdzają się nie tylko w ogrodach – wiele osób stawia je na tarasach czy nawet niewielkich, blokowych balkonach. Odrobina fantazji sprawi, że nawet taki balkonik stanie się świetnym miejscem do czytania czy picia porannej herbaty.
W ofercie producentów znajdziemy przede wszystkim meble technorattanowe – technorattan jest materiałem syntetycznym, odpornym na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, jak również na zmienne temperatury. Technorattan posiada zwartą strukturę, przez co brud czy kurz nie wnikają do środka. Aby utrzymać ten rodzaj mebla w czystości wystarczy przecierać go wilgotną ściereczką.
podświetlane donice ogrodowe LED
Drugim chętnie wybieranym tworzywem jest aluminium. Stanowi ono materiał do tworzenia stelaży mebli ogrodowych, jak również do tworzenia samodzielnych mebli (w takich przypadkach siedziska i oparcia wykonywane są z polietylenowych siateczek). Zaletą aluminium jest przede wszystkim jego niska waga!

Czy tylko meble?

W zestawach meblowych oferowanych przez producentów znajdziemy nie tylko klasyczne sofy, krzesła czy stoliki. W ofercie nie brakuje jednak również podświetlanych donic ogrodowych, skrzyń ogrodowych.

Previous ArticleNext Article
dge-o-rama.com e-scale.org Stolik pomocniczy na laptopa loft