Zdrowie i Uroda

Czy licówki porcelanowe to dobre wyjście?

 licówki porcelanowe
W przypadku zastraszającej ilości osób wygląd zębów pozostawia wiele do życzenia. Problemem są nie tylko przebarwienia, ale przede wszystkim nieestetyczne ubytki szkliwa czy też postępująca próchnica.
Na szczęście istnieją sposoby, które mogą znacząco poprawić wygląd naszych zębów – z pomocą przychodzi nam stomatologia estetyczna.

Sposób na nieestetyczny wygląd zębów – postaw na licówki!

Niejednokrotnie leczenie tego rodzaju problemów prowadzi do nieodwracalnych zmian w obrębie szkliwa zęba. W takich sytuacjach pacjent nie jest jednak skazany na nieestetyczny wygląd zębów. Coraz popularniejszą metodą walki z takimi efektami są licówki porcelanowe, które nie tylko pooprawiają wygląd szczęki, ale i nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Licówki są chętnie wykorzystywane również w przypadku, kiedy w wypadku uzębienie ulega uszkodzeniu. Założenie licówek nie jest bolesne – zabieg polega na starciu wierzchniej, zmienionej chorobowo części zęba i idealne dopasowanie porcelanowej nakładki. Następnie licówka jest przytwierdzana do powierzchni zęba.

Z czego wykonane są licówki porcelanowe?

Materiał do tworzenia licówek to niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia porcelana. Materiał ten odporny jest na zarysowania oraz niskie i wysokie temperatury, a co równie ważne wyglądem, kolorem oraz sposobem odbicia światła do złudzenia przypomina naturalny ząb. Lekarze podkreślają również, że licówki są odporne na silne przebarwienia powstające z wyniku codziennego picia kawy czy herbaty, ale również na działanie próchnicy, co sprawia, że swoim nowym, pięknym uśmiechem będziesz mógł cieszyć się przez długie lata.

Previous ArticleNext Article