Motoryzacja

Czy kupno koła dwumasowego po regeneracji jest dobrym pomysłem?

Aktualnie coraz częściej możemy słyszeć, że w branży motoryzacyjnej działają firmy oferujące usługi z zakresu regeneracji i naprawy kół dwumasowych, które uległy zużyciu. Zostały one stworzone z myślą o klientach szukających tańszej alternatywy dla wymiany dwumasy na nową. Warto przyjrzeć się takim usługom i sprawdzić jakie są ich atuty, zwłaszcza że cieszą się one ogromną popularnością wśród wielu kierowców.

 

Na terenie naszego kraju działa mnóstwo serwisów oferujących regenerację kół dwumasowych oraz sprzęgieł stosowanych w skrzyniach dwusprzęgłowych. Oferta obejmuje nie tylko naprawę części przywiezionych lub przesłanych przez klientów, ale również wymianę na koła dwumasowe tego samego typu, które przeszły już proces regeneracji. Serwisy stosujące wysokiej jakości części oryginalne lub dobre zamienniki, są w stanie skutecznie zregenerować koła dwumasowe w około 90% przypadków. Oznacza to, że szansa na tańsze pozbycie się problemu jest bardzo wysoka.

Regeneracja dwumasy – na czym ona polega?

Bardzo ważne jest dostarczenie serwisowi prawidłow zdemontowanego koła dwumasowego, które przejdzie regenerację lub zostanie wymienione na już zregenerowaną dwumasę tego samego typu. Sam proces regeneracji polega na wymianie wszystkich uszkodzonych elementów takiego koła. Oprócz tego przechodzi ono proces szlifowania i toczenia na swoich powierzchniach ciernych. Pozwala to na likwidację wszelkich nierówności, które spowodowała praca tarczy sprzęgła. Na końcu koło dwumasowe jest wyważane.

Dlaczego koła dwumasowe po regeneracji są godne uwagi?

Warto inwestować w koła dwumasowe po regeneracji, ponieważ proces ten uwzględnia wszystkie czynności pozwalające na przywrócenie idealnej sprawności i niezawodności takiego koła. Serwisy często udzielają gwarancji rozruchowej, a nawet gwarancji na 1-2 lata na elementy, które zostały przez nie zregenerowane.

Dużą zaletą kół dwumasowych po regeneracji jest fakt, że są one regenerowane w sposób dokładny i niezawodny. Oprócz tego istotna jest kwestia finansowa. Nowe koło dwumasowe jest bardzo drogie, a regeneracja jest świetną alternatywą pozwalającą na uzyskanie w pełni sprawnego elementu w znacznie niższej cenie. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup koła dwumasowego po regeneracji.

Na szczęście łatwo jest dzisiaj znaleźć fachowców regenerujących dwumasy oraz sprzedających takie koła po regeneracji. Wystarczy tylko poświęcić kilkanaście minut na przeszukanie zasobów Internetu.

Jeśli szukasz firmy regenerującej koła dwumasowe wejdź na https://fixmycar.pl

W przypadku uszkodzonego koła dwumasowego w aucie niezbędne jest skorzystanie z lawety: tutaj wybór jest ogromny: sprawdź ceny na: PomocDrogowa.info

Previous ArticleNext Article