Dom i Wnętrze

Nietuzinkowa przestrzeń przydomowa!

Jak zagwarantować sobie chwile spokoju i relaksu każdego dnia? Z pewnością miejscem na taki odpoczynek jest nasz dom. W czasie upalnych wiosennych i letnich dni zrezygnujmy jednak z siedzenia w salonie na rzecz kontaktu z naturą. Wystarczy niewielki ogródek czy też taras, aby zaprojektować własną przestrzeń wypoczynkową. Jak?

Zainspiruj się najciekawszymi propozycjami

Pierwszym krokiem do stworzenia wyjątkowej przestrzeni przydomowej jest oczywiście znalezienie odpowiedniej inspiracji. Zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby. Osoby ceniące odpoczynek w gronie bliskich mogą wybrać klasyczne meble ogrodowe o charakterze wypoczynkowym, składające się z sofy narożnej, foteli, stolika kawowego. Jeśli pragniemy w naszm ogrodzie podawać posiłki wybierzmy klasyczny stół, np. wykonany z drewna tekowego i uzupełnijmy go nowoczesnymi krzesłami rotangowymi. Taras w stylu prowansalskim stworzymy poprzez wybranie białych mebli technorattanowych oraz odpowiednich dodatków.

Czy trwałość mebli ma znaczenie?

Zdecydowanie tak – pragniemy, aby meble cieszyły nasze oczy przez szereg lat! Inwestując w komplet ogrodowy pamiętajmy przede wszystkim o tym, aby był o wykonany z wysokiej jakości materiałów, odpornych na wilgoć, niskie i wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne.

Nowoczesne meble ogrodowe są zazwyczaj oparte na lekkich, aluminiowych stelażach malowanych proszkowo. Ten rodzaj tworzywa jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci, powstawaniem ognisk rdzy. Lekkie aluminium ma również wpływ na finalną wagę mebla. Wierzch mebli technorattanowych tworzony jest z syntetycznej plecionki, która nie chłonie brudu, jest zabezpieczona przed zmianami pogody. Alternatywą mogą być komplety uzupełnione o wygodne siedziska i poduszki, które tapicerowane są tkaninami hydrofobowymi.

Previous ArticleNext Article