Ciekawe

Zniszczenie samochodu na skutek zalania

Woda jest nieposkromionym żywiołem, który dla samochodów jest bezlitosny. Jeśli Twoje auto zostało zalane, nie musisz pokrywać kosztów naprawy czy wymiany wozu na nowy ze swojej kieszeni. Poszkodowanym kierowcom w tym przypadku z pomocą przychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe.

AC – kompleksowa ochrona

Ubezpieczeniem chroniącym kierowców przed koniecznością pokrywania z własnej kieszeni naprawy szkód powstałych na skutek zdarzeń losowych jest AC, czyli Autocasco. Nieobowiązkowe ubezpieczenie upoważnia nas do otrzymania rekompensaty za skutki między innymi powodzi, uderzenia pioruna, gwałtownej burzy, zatopienia, osunięcia czy zapadnięcia się ziemi. O tym, jak wysokie będzie uzyskane odszkodowanie, zależy przede wszystkim od stopnia jego zniszczenia. W przypadku zalania nowych pojazdów z rozbudowanym układem elektrycznym zalanie przeważnie oznacza szkodę całkowitą.

Zalanie samochodu a ubezpieczenie OC

W niektórych ściśle określonych przypadkach możliwe jest uzyskanie odszkodowania za zalanie samochodu z tytułu polisy OC. O wypłacenie należnych pieniędzy możemy starać się wtedy, kiedy samochód zostanie zniszczony przez zaniedbania osób trzecich lub na skutek nieprawidłowo wykonanej kanalizacji. Należy jednak pamiętać, że każda sytuacja jest indywidualnie rozpatrywana przez ubezpieczyciela i nie możemy mieć pewności, że nasz wniosek zostanie zaakceptowany.

AC? Nie przepłacaj!

Aby uchronić się przed przykrymi skutkami niespodziewanych wypadków, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie OC o dodatkową polisę. Wbrew pozorom, kupno AC wcale nie musi być dużym obciążeniem dla budżetu. Aby poznać wysokość składek w poszczególnych towarzystwach i znaleźć tę najtańszą, wystarczy wejść na stronę mfind.pl, gdzie znajdziesz prostą w obsłudze porównywarkę.

 

 

Previous ArticleNext Article